Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Tworzenie stron www a HTML5

Ostatnio zmodyfikowano 2012-05-04 14:07
Autor Wiadomość
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Tworzenie stron www a HTML5
» 2012-04-10 20:27:27
Witam. Kiedyś tam jeszcze w czasach podstawówki trochę tam się dotykałem podstaw robienia stron, ale później już to porzuciłem. Dzisiaj stwierdziłem, że oprócz c++ warto było by się nauczyć chociaż w jakimś tam podstawowym stopniu robienia stron www. I dlatego na mojej drodze pojawiło się pytanie, czy uczyć się już HTML5 czy jeszcze przeglądarki nie wspierają go odpowiednio i przysiąść jeszcze do 4 ? Co wy sądzicie ? A drugie pytanie, to potem już w następnej kolejności opanować oczywiście CSS i potem PHP czy lepiej JavaScript ? Czy może i jedno i drugie ? Pytam się tutaj, ponieważ pomimo iż jest to Serwis dla programistów C++, wiem że wielu z was ma też sporą wiedzę w tej dziedzinie, wystarczającą aby odpowiedzieć na moje pytanie :) Pozdrawiam
P-54261
m4tx
» 2012-04-10 20:30:24
Dobrze zbudowana strona w HTML5 będzie działała poprawnie również na przeglądarkach, które obsługują tylko HTML4. :P
P-54262
xevuel
» 2012-04-10 20:37:28
Ja powiem tylko tyle, że moim zdaniem jest łatwiej zacząć naukę od 4 niż od 5.

Ja jak zaczynałem, uczyłem się pierwsze JS, a dopiero potem PHP, i byłem z tego zadowolony, bo JS dał mi podstawy. Ty jednak takie podstawy już masz wzięte z C++, więc być może lepiej jest uczyć się PHP...
P-54263
SeaMonster131
» 2012-04-10 20:40:43
Naucz się HTML i CSS, potem możesz zerknąć na chwile na JS, lecz dalej naucz się PHP :)
P-54264
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-04-10 21:04:31
Ja jak zaczynałem, uczyłem się pierwsze JS, a dopiero potem PHP, i byłem z tego zadowolony, bo JS dał mi
podstawy.

Podstawy "rozumienia" programowania jako takie przecież mam z C++, tylko nauczyć się innego zapisu warunków itd i innych funkcji, przynajmniej tak mi się na chwilę obecną wydaje :)

Naucz się HTML i CSS, potem możesz zerknąć na chwile na JS, lecz dalej naucz się PHP :)

Ale HTML 4 czy 5 ?
P-54266
xevuel
» 2012-04-10 21:05:55

Podstawy "rozumienia" programowania jako takie przecież mam z C++, tylko nauczyć się innego zapisu warunków itd i innych funkcji, przynajmniej tak mi się na chwilę obecną wydaje :)
Przeczytaj 2 zdanie ;)

Jeszcze pozwolę sobie na małą dygresję - Jeśli będziesz kupował książkę o HTML-u, to musi ona koniecznie traktować również o CSS. Dlaczego? Dlatego, że jeśli będzie opisany sam HTML, to albo:
- Nauczysz się tylko znaczników, bez żadnego formatowania, a potem wydasz drugie tyle na książkę o CSS, albo
- Nauczysz się mnóstwa przestarzałych i niezalecanych znaczników, typu <center> czy atrybutów typu bgcolor.
P-54267
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-04-10 21:14:11
No tak, tak tylko dopisałem dla jasności ;)
P-54268
KasperKRK
» 2012-04-10 21:17:20
Naucz się na początek np. XHTML Transitional, i staraj się pisać zgodnie z w3c :)
HTML5 zostaw na koniec. Na chwile obecną ma dosyć małe wsparcie społeczności, i bez doświadczenia możesz mieć problem w przypadku bardzo rozbudowanego kodu.

Co do PHP i JS, ucz się obu rzeczy jednocześnie jeśli umiesz programować w C++. Jeśli nie chcesz się zajmować aplikacjami web profesjonalnie, do JS wystarczy Ci jego bardzo podstawowa składnia + framework jQuery.
PHP (jeśli potrafisz pisać w C++ a zakładam że potrafisz) - polecam teorie z wikibooks (google -> wikibooks PHP). Poczytać o ograniczeniach jakie narzuca na nas PHP i poznać postawy komunikacji przez HTTP, ogarnąć na początek MySQL wraz z biblioteką PDO, i na początek powinno starczyć ;)

Na dobrą sprawe wszystkiego możesz uczyć się na raz po omacku (HTML/CSS/JS(jQuery+ajax)/PHP), a cudowne rozjaśnienie umysłu przyjdzie z czasem ;)
Potem tylko jakiś lekki MVC (polecam CakePHP), i bez większego doświadczenia można spokojnie pisać w miare zabezpieczone, fajne rzeczy.
P-54270
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona