Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Problem z ćwiczeniem z książki.

Ostatnio zmodyfikowano 2012-04-25 20:06
Autor Wiadomość
corthell
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Problem z ćwiczeniem z książki.
» 2012-04-24 21:35:38
Witam.

  Właśnie przerabiam sobie książkę - Stephen Prata "Szkoła programowania C++" i zawiesiłem się na pewnym ćwiczeniu, które trzeba wykonać na zakończenie działu. Ogólnie to nie wiem czy w ogóle łapie sens tego zadania ;-) bo wiszę już na tym ok. 3h i dalej nie wiem czy poniższy program jest wykonany zgodnie z zaleceniami zawartymi w zadaniu. Jakby ktoś miał chwilkę to byłbym bardzo wdzięczny za napisanie takiego programu i wklejenie kodu, żebym mógł go przeanalizować i wyciągnąć wnioski (myślę ze zajmie to ok. 20 linijek). Od razu proszę o takie jego napisanie, żeby super początkujący programista (proszę wyciągnąć wnioski z podanego poniżej kodu ;-))mógł to obczaić :-) O to treść zadania:

"Napisz program proszący o podanie wzrostu w cm, a następnie przekonwertuj ten wzrost na stopy i cale (1 cal to 25,4 mm). Niech program za pomocą podkreślenia odróżnia rodzaj odpowiedzi. Użyj stałej symbolicznej const, aby zapisać współczynnik konwersji."

Mój kod, który daje chyba dobry wynik wygląda następująco:


C/C++
1 # include < iostream >
2
3 int stopa( int );
4
5 using namespace std;
6
7 const int stopy = 30;
8
9 int main()
10 {
    11 int cm;
    12 cout << "Podaj liczbe centymetrow: ";
    13 cin >> cm;
    14 int cale = cm % stopy;
    15 float reszta = cale / 2.54;
    16
    17 cout << cm << "cm to: \n" << stopa( cm ) << " stopy i " << reszta << " cale(i)";
    18
    19 return 0;
    20 }
21
22 int stopa( int cm )
23 {
    24 return cm / stopy;
    25 }


P.S.
  Od razu proszę ponownie o podpowiedź w jaki sposób formatować kod w taki przejrzysty sposób jak w innych tutaj zawartych postach. Komentarze co do budowy i estetyki tego banalnego programu też są mile widziane :-) Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
P-55250
SeaMonster131
» 2012-04-24 21:38:48
Od razu proszę ponownie o podpowiedź w jaki sposób formatować kod w taki przejrzysty sposób jak w innych tutaj zawartych postach.
[cpp] kod [/cpp]

» KursyKurs STC kurs
P-55251
Matti
» 2012-04-25 09:59:57
Ja Ci odradzam używanie typu float. Lepiej używać double.
P-55279
jankowalski25
» 2012-04-25 19:49:10
Niech program za pomocą podkreślenia odróżnia rodzaj odpowiedzi.
Gdzie wstawiłeś kod podkreślający tekst?

Jeśli program działa i nie widzisz innych błędów, to chyba jest dobrze. Możesz go jeszcze przetestować na różnych danych, aby się upewnić, że wszystko jest w porządku.
P-55334
corthell
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-04-25 20:06:48
No właśnie ten etap podkreślenia pominąłem bo nie mam pojęcia jak to zrobić, jakoś w książce nie mogę się tego doszukać ;/ będę wdzięczny za podpowiedź. Korzystając jeszcze z powyższego kodu chciałem zapytać, czy taka jego forma (chodzi głównie o tworzenie takich definiowanych funkcji jak na samym dole) jest bardziej... powiedzmy merytoryczna i poprawna od strony estetycznej składni kodu C++ niż np. pisanie kodu tych funkcji normalnie w funkcji main kompilowanych po kolei?
P-55338
« 1 »
  Strona 1 z 1