Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Aukcje Allegro - Hit czy Kit ?!?

Ostatnio zmodyfikowano 2009-04-18 12:58
Autor Wiadomość
GoldWolf
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Aukcje Allegro - Hit czy Kit ?!?
» 2009-03-18 15:04:36
Co myślicie o zakupach przez internet? Czy to tak naprawdę się opłaca? Czy warto?

W moim przypadku wiele rzeczy mi służy, zdarzają się też często fajne oferty(ceny). Problem jednak stanowią ludzie, żądza pieniądza powoduje, że często po prosty ludzie oszukują.

Ja ostatnio mam taki problem kupiłem sobie grę na PS2 w sumie koszt wyszedł 31zł. Co się okazało opis na aukcji był nieprawdziwy. Gościu przysłał mi płytkę, która nie działała. Co jest śmieszne facet sprzedaje sporo płytek i nie ma problemu. Akurat mnie trafiło, iż teraz się męczę od miesiąca by zwrócił kasę. Mnie to śmieszy, ale nie chodzi mi już o pieniądze, ale postawę tego gościa.
Raz też mnie ktoś naciągnął na 100zł, ale po zgłoszeniu na policję odzyskałem całość. Ja rozumiem oszustów, ale nie rozumiem ludzi, którzy handlują z powiedzeniem "sprzedający twój pan".

Ale powrócimy do głównego nurty tematu. Nie ukrywam, iż często korzystam. Raz z lepszy raz z gorszym skutkiem ale nie jest źle. Książki do programowania kupiłem 60zł niż w księgarni. Raz mnie nawet zdziwiło bo facet miał nową książkę taniej niż u producenta prawie 30zł.

Z innej znowu strony nie każdy mieszka w miejscach gdzie jest wielki wybór sklepów i wszystko do dyspozycji, czasami takie rozwiązania są jedynymi możliwościami zakupu różnych towarów.

Praktycznie nie wychodząc z domu mogę zakupić co się chcę, jeszcze poczta(listonosz) by mógł przychodzić w odpowiednich godz i było by cacy.
Oczywiście nie wszystkie produkty można tak kupić(ja ubrań bym nie kupił) ale wiele się da.

Ja Wy się zapatrujecie na zakupy przez internet....
P-4812
DejaVu
» 2009-03-19 00:24:27
Niczego nie kupuję przez aukcje z prostego powodu: dobrych rzeczy się nie sprzedaje, tylko się z nich korzysta.
P-4828
GoldWolf
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-03-19 09:41:03
Nie tyczy się to wszystkiego, ja na przykład czytam książki(popularne) dość sporo i potem je sprzedaje ponieważ wiem, iż już nie będę ich czytał, a co za tym idzie sprzedaje je taniej. Można np. kupić książki których nie ma już w sprzedaż.

A ile jest ludzi co sprzedaje zupełnie nowe rzeczy taniej, bądź  nawet używane w dobrym stanie, nie zawsze nowe znaczy lepsze. W dzisiejszych czasach sporo rzeczy jest robiona na ilość a nie na jakość(żądza pieniądza).
P-4829
GoldWolf
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-03-21 17:40:43
Dobra ponieważ temat słabo chwycił to na koniec chciałbym zadać pytanie do Wszystkich.

Kto myślał, że chodzi o kurs Allegro(bibliotekę) ;-) ?
P-4908
DeBugger
» 2009-03-21 19:26:07
Ja, jak na początku, myśląc że znowu chodzi o jakąś wojnę Allegro vs. SDL. xD

Żeby nie robić offtopu - nigdy nic nie kupowałem na allegro i nie zamierzam(zresztą nic jeszcze przez internet nie kupiłem).
P-4926
setless
» 2009-03-21 20:10:23
Przyznam się, że przez nazwę dopiero teraz zajrzałem do tego tematu. Myślałem, że znów dyskusja na temat biblioteki.

Jeżeli chodzi o allegro.pl, to ja mam inne zdanie. Generalnie przez internet kupuje sporadycznie. Mam na myśli tu wszelkiego rodzaju kupna - od sprzętu po książki. Laptopa swego ( który obecnie ma już 1,5 roku :p) kupiłem właśnie poprzez allegro. Laptop oczywiście był nowy - taśma z kartonu Assus'a nietknięta, ogólnie z transakcji byłem zadowolony.
Oczywiście w życiu jak to w życiu trafia się na różnych ludzi. Spotkałem się też z osobami które wystawiają na aukcje sprzęt z opisem "PROSTO ZE/OD SKLEPU/SALONU/PRODUCENTA" co niekiedy, całkowicie mija się z prawdą.
P-4929
kuzdo
» 2009-03-21 20:18:14
JCJ nie wiem dlaczego masz takie zdanie, że niczego nie będziesz kupował przez internet... Ja już wiele razy kupowałem, i na allegro, i w sklepach internetowych i jak na razie, nie miałem żadnych problemów co więcej, nie raz zdarzyło mi się, że za niektóre rzeczy płaciłem o wiele taniej niż w normalnym sklepie (wliczając koszty przesyłki!). Czasami musiałem kupić w jakimś sklepie, czy księgarni produkty, bo nigdzie nie były normalnie dostępne (lubię czytać książki, i mam prawie całą sagę "Raija ze Śnieżnej Krainy" B. Pederson i tych książek nie mogłem nigdzie znaleźć, dopiero w księgarni internetowej, a cena? około 4zł/tom)... Także ja mogę powiedzieć tyle, że jeżeli dokładnie się czyta co się kupuje i gdzie to nie ma problemów, a można trafić na naprawdę niezłe okazje (Gram w Diablo 2, ale po co miałem płacić za płyty od gry? same CD-key'e można dostać tylko w internecie, a ma się tak samo legalną grę za mniejsze pieniądze). Tak więc, ja kupuję jeśli czegoś potrzebuję, raz częściej, raz rzadziej...
P-4930
elradziu
» 2009-03-28 18:16:29
Ja często zamawiam za pobraniem znaczy się brat wykorzystuje moje konto ale ostatnio matce zamawiałem w jakiejś księgarni medycznej (internetowej) ksiązki za kwotę. 90 kilka złotych na szczęście zauważyłem że jakaś dziwna ta księgarnia i jako formę płatności wybrałem przelew. Po miesiącu dzwonie a oni coś tam ściemniają :/ Do dziś książki nie dotarły :D zamawiałem w Helionie książkę bardzo szybko i ładnie doszła. No i wszystko z allegro doszło takie jakie miało być. A jak było coś nie tak to nie było problemu z wymianą itp.
P-5093
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona