Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Bilbioteka śledząca pakiety.

Ostatnio zmodyfikowano 2012-05-14 22:52
Autor Wiadomość
kemsai
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Bilbioteka śledząca pakiety.
» 2012-05-13 11:56:51
Witam.

Moje pytanie brzmi: jaką biblioteką mogę śledzić przepływ pakietów przesyłanych do danego portu?
Chciałbym napisać coś jak "nakładka" na klienta Tibii.
P-56625
yoogi
» 2012-05-13 12:55:49
Dobry post, ciekawe czy to możliwe :)
P-56630
xevuel
» 2012-05-13 12:58:18
Jest to możliwe, ale to wyższa szkoła jazdy. Do tego jest już wymagana dobra znajomość asemblera (aby wiedzieć jak napisać kod) i znanie luk atakowanych aplikacji, gdzie można wstrzyknąć shellcode'a. Co do biblioteki... zwykły Winsock wystarczy :)
P-56631
malan
» 2012-05-13 13:41:42
@xevuel: Hm, czyli jak rozumiem, to taki Wireshark jest nielegalny? Jesteś pewny, że nie ma innego sposobu?
P-56635
xevuel
» 2012-05-13 13:44:00
Opieram się na wiedzy którą zdobyłem czytając książkę i artykuły na ten temat. Gdzie ja napisałem że coś takiego jest nielegalne? A na pewno twórcy tego Wiresharka znali bardzo dobrze asemblera...

//Ewentualnie jeszcze omijając shellcode'a można napisać coś w rodzaju zapory, czy też sniffera, jak Wireshark. Ale to też wyższa szkoła jazdy...
P-56636
hincu
» 2012-05-13 14:32:42
wystarczy zwykly winsock, odbierasz pakiety po czym musisz je tylko odkodowac ot cala filozofia...

ale do tego potrzebna jest znajomosc danego protokolu :), to tak jak z ircem tam pakiety sa wysylane w formie lancucha znakow, w tibii to bedzie jakas struktura z danymi

pewnie cos w stylu size_packet_family_packet_action_data

twoim zadaniem jest poznanie tego protokolu i napisanie obslugi odbierania/wysylania oraz kodowania i dekogowania pakietow tak abys ty mogl je zrozumiec :)
P-56638
Elaine
» 2012-05-13 15:34:52
A na pewno twórcy tego Wiresharka znali bardzo dobrze asemblera...
Nawet jeśli, to ta wiedza zupełnie im się nie przydała — cały Wireshark jest pisany w C, jedyny kawałek w języku asemblera, jaki tam można znaleźć, to… implementacja strcmp. Zupełnie nie masz pojęcia o tym, jak działają sniffery, prawda?

@OP: jeśli chcesz śledzić pakiety, to wystarczy libpcap (jest też port dla Windowsa).
P-56639
xevuel
» 2012-05-13 15:38:44
Zupełnie nie masz pojęcia o tym, jak działają sniffery, prawda?
Prawda. Chodzi mi o to, że jak czytałem artykuły o shellcode'ach, to kompletnie ich nie rozumiałem dopóki nie poznałem podstaw asemblera. Chociaż i tak nie potrafiłbym własnego napisać. Więc podejrzewam że analizę takich pakietów bez znajomości tego języka też jest trudno napisać. Być może tutaj się mylę, nie wiem... na razie nie interesowałem się tym zbytnio.

//W C/C++ można napisać dużo rzeczy niskopoziomowych. Ale większości i tak ich nie zrozumiesz bez znajomości asma...
P-56640
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona