Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Studia informatyczne ?

Ostatnio zmodyfikowano 2012-05-22 20:13
Autor Wiadomość
Trust
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Studia informatyczne ?
» 2012-05-22 11:41:33
Witam !

Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądają (jak tam jest) studia informatyczne ?
Trzeba iść tam z konkretną wiedzą np. w dziedzinie programowania (to mnie najbardziej interesuje)?
Jak wyglądają studia zaoczne z informatyki czy to to samo co dzienne ?
Czy to prawda, że studenci informatyki nie rozstają się z matematyką i fizyką ?
Czy w pracy zawodowej(programista) przydaje się w dużej mierze matematyka i fizyka ?
Jakie uczelnie najlepiej wybrać do studiowania zaocznego(okolice gdańska, gdyni, sopotu)?

Proszę o odpowiedzi na powyższe pytania.
Z góry dzięki !!! :)
P-57149
DejaVu
» 2012-05-22 12:45:05
1. Przychodzisz na studia nie wiedząc nic.
2. Wychodzisz ze studiów wiedząc niewiele więcej niż nic.

Studia w tym kraju to papier, a nie miejsce do zdobywania specjalistycznej wiedzy.
P-57151
akwes
» 2012-05-22 13:25:16

Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądają (jak tam jest) studia informatyczne ?

Również stoję przed wyborem, ogólnie nie wyglądają w Polsce te studia. Uczą Cię często ludzie, którzy są za starzy dla rynku, albo za słabi aby pracować w IT. Chociaż znam wyjątki, ludzi którzy uczą dla lepszych świadczeń socjalnych i innych profitów. Kwestia jest kierunku na jaki idziesz, wykładowców jakich dostaniesz. Wszystko zależy od szczęścia. Jak trafisz na zdolnych i rozgarniętych nauczycieli to fajnie, ale szansa jest mała.


Trzeba iść tam z konkretną wiedzą np. w dziedzinie programowania (to mnie najbardziej interesuje)?

Raczej z widzą z matematyki i fizyki, aby nie polec na pierwszym roku, ale oczywiście można i bez tego.


Jak wyglądają studia zaoczne z informatyki czy to to samo co dzienne ?

Dzienne - zaryp przez cały tydzień i wolny weekend. Dużo wszystkiego.
Zaoczne - zaryp przez weekend i nauka w tygodniu na własną rękę. Mniej przedmiotów "zwykłych".


Czy to prawda, że studenci informatyki nie rozstają się z matematyką i fizyką ?

Zależy. Na studiach będziesz miał fizykę i matematykę. Jak będziesz pracował jako twórca aplikacji, to o nich możesz zapomnieć.


Czy w pracy zawodowej(programista) przydaje się w dużej mierze matematyka i fizyka ?

Jak chcesz być programistą fizyki w grach, lub silnika graficznego... Kwestia co chcesz robić. Programowanie układów cyfrowych w CERN zapewne wymaga więcej niż programowanie aplikacji dla księgowej. Kwestia co chcesz robić.


Jakie uczelnie najlepiej wybrać do studiowania zaocznego(okolice gdańska, gdyni, sopotu)?

Wymieniłeś Polskie miasta. Obojętne, w Polsce szanse na dobre studia są bardzo nikłe. Radzę poczytać o problemie łowcy posagów. Ta zasada pasuje do wszystkich rzeczy w życiu :D

Łowca posagów
 
P-57154
Trust
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-05-22 20:03:05
dzięki za odpowiedź :)

hehe dobra zasada ;P

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda sprawa z angielskim ? Trzeba go znać dobrze ? ;>
P-57183
SeaMonster131
» 2012-05-22 20:05:39
Nie wiem czy na studiach, lecz w życiu codziennym tak. Bez znajomości ang możesz nie dać sobie rady, bo może istnieją różnego rodzaju translatory, to będzie Tobie po prostu ciężko tłumaczyć każdy tekst. No i niektóre firmy informatyczne chcą CV w języku ang.
P-57184
pekfos
» 2012-05-22 20:06:10
Bez angielskiego to ty sobie nie poradzisz, o ile ktoś cie zatrudni.
P-57185
Trust
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-05-22 20:13:04
Więc czeka mnie ciężka praca ...

dzięki za pomoc ;)

temat do zamknięcia, pozdrawiam ;)
P-57186
« 1 »
  Strona 1 z 1