Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Problem Code::Blocks z SDL

Ostatnio zmodyfikowano 2012-06-05 21:46
Autor Wiadomość
RiverCrash
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Problem Code::Blocks z SDL
» 2012-06-04 19:26:58
Witam, mam taki dosyć irytujący problem, gdyż ostatnio mój kompilator zaczął wariować przy bibliotece SDL. Kiedy chce skompilować projekt ciągle zadaje pytanie czy zbudować, problem rozwiązałem przy odwołaniu w konsoli cmd ale problem powtarza się przy ponownym uruchomieniu IDE i znów ta sama jego śpiewka. Patrzyłem czy dobrze jest zainstalowane wszystko, czy dobrze biblioteki skopiowałem itd, biorąc pod uwagę że wcześniej wszystko śmigało, program odinstalowalem ale i tak to się powtarza. Może jakieś sugestie co mogę jeszcze zrobić? pozdro.
P-57816
RazzorFlame
» 2012-06-04 20:31:26
Dokładniej opisz problem...
Jeśli dobrze myśle to zamiast F9 naciskasz F8 (debugger) i program sie pyta czy przed debugowaniem skompilować program.
P-57828
RiverCrash
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-06-05 21:46:02
Okej już wszystko śmiga, ale pomyślałem że przed zamknięciem tematu powiem o co chodziło w (banalnym problemie) dla innych poszukujących rozwiązania:
*Pamiętajcie o dokładnym kopiowaniu biblioteki i do każdego nowego projektu dołączać plik SDL!
*w projekcie o wpisaniu -lmingw32, -lSDLmain, -lSDL
*settings->compiler and debugger->toolchain executables->auto-detect (może być problem z mingw'em)

Z grubsza to mi załatwiło sprawę czyli można powiedzieć czysta podstawa, ale na spokojnie wszystko się zrobi ;)
pozdrawiam.

P-57930
« 1 »
  Strona 1 z 1