Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[WinApi] Przewijanie dwóch kontrolek

Ostatnio zmodyfikowano 2012-06-10 21:12
Autor Wiadomość
stream
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[WinApi] Przewijanie dwóch kontrolek
» 2012-06-10 16:42:52
Witam,

Mam pewien problem otóż zrobiłem dwie kontrolki, static oraz edit. W polu static podaje aktualny numer linii znajdujacego sie zaraz obok pola Edit. Na rysunku wszystko widać:

http://s15.postimage.org/hzthj58qh/screen.png

Niestety problem w tym, że numeruje mi linie tylko do 32 (na standardowym rozmairze okna), gdy przewinę pole tekstowe nie zmienia mi numeru linii w staticu. No i teraz pytanie do was, jak zrobić, żeby podczas przewijania, przewijało mi również pole static z numeracją linii, tak aby wszystko działało?

(Przykład błędu jest na screenie...)
P-58174
xevuel
» 2012-06-10 16:51:14
Nie twórz domyślnego scrollbara dla edita, tylko stwórz własnego, który będzie obsługiwał obie kontrolki. » Kurs WinAPI, C++ » KontrolkiScrollBar lekcja
P-58175
m4tx
» 2012-06-10 16:59:29
Nie chcę Cię martwić na zapas, ale... Jak chcesz zrobić numerowanie zawiniętych linii bez edycji klasy Edit? :P
P-58176
stream
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-06-10 17:01:42
Próbowałem ale nie wyszło...

Potrzebuje zrobić taki, który będzie działał jak Edit z tym, żeby przesuwał mi również static. Sęk w tym, że nie wiem jak to zrobić. Aktualnie mam ustawione, żeby długość Edit i static dostosował mi do długości rozmiarów okna. Jak chciałem zrobić żeby długość edita była taka jak długosć pliku to nie wychodziło mi.. jakieś porady?

@edit

numeruje linie na podstawie funkcji edit_getlinecount, co liczy mi liczbe linii w EDIT i potem for'em wypisuje kazdy numer w nowej linii az do liczby uzyskanej edit_getlinecount
P-58177
xevuel
» 2012-06-10 17:06:52
Możesz użyć RichEdita, aby zasymulować marginesy i numery linii. W przeciwnym razie zastosuj się do mojego pierwszego posta.

Jak chciałem zrobić żeby długość edita była taka jak długosć pliku to nie wychodziło mi.. jakieś porady?
To jest bez sensu. Po pierwsze, trafisz w końcu na taki plik, który będzie miał 10000 znaków. Zrób taki program, który będzie miał 10000*szerokość jednego znaku pikseli szerokości... Po drugie, jeśli mówiłeś o wysokości... To to są te same ograniczenia, bez scrollbara się nie obejdziesz.

Potrzebuje zrobić taki, który będzie działał jak Edit z tym, żeby przesuwał mi również static. Sęk w tym, że nie wiem jak to zrobić.
Aktualnie mam ustawione, żeby długość Edit i static dostosował mi do długości rozmiarów okna. Jak chciałem zrobić żeby długość edita była taka jak długosć pliku to nie wychodziło mi.. jakieś porady?
Co ma jedno do drugiego?
P-58178
stream
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-06-10 17:33:07
A jak stworzyć scrollbar, który obsłuzy obie kontrolki naraz? Bo ten z tutoriala nie wydaje mi się, żeby miał tak działać.
P-58180
xevuel
» 2012-06-10 17:37:53
Będzie działał tak, jak go zaprogramujesz. Gotowca nie dostaniesz, ale w kursie masz wszystko wytłumaczone. Podczas czytania pamiętaj tylko, że kontrolka to też okno.
P-58182
stream
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-06-10 17:52:26
A jakąś wskazówka do tego jak się wziąć? Zrobić tak aby ten scrollbar łączył w sobie funkcjonalność scrollbarów z static i edit czyli tak jakby ruszał nimi oboma naraz czy raczej pójść w strone dynamicznego rozszerzania obu kontrolek ?
P-58183
« 1 » 2 3
  Strona 1 z 3 Następna strona