Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[WinAPI] GetOpenFileName a operacje na plikach tekstowych

Ostatnio zmodyfikowano 2012-06-19 21:05
Autor Wiadomość
Savail
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[WinAPI] GetOpenFileName a operacje na plikach tekstowych
» 2012-06-19 20:44:51
Hej,
A więc po uzyskaniu ścieżki do pliku z GetOpenFileName() otwieram najpierw inny plik tekstowy który znajduje się folder wyżej niż plik który zwraca mi GetOpenFileName(). Po wielu próbach w końcu zdałem sobie sprawę, że te okno dialogowe GetOpenFileName zmienia jakąś domyślną ścieżkę dostępu którą system ustawia na folder gdzie znajduje się .exe wraz ze startem programu, na ścieżkę do miejsca skąd wybrałem plik. Stąd następujący problem -> Nie mam już swobodnego dostępu do wszystkich podfolderów głównego folderu w którym znajduje się .exe tylko musiałbym podawać ścieżki całkowite np. "D:\\Program Files\...". Można jakoś z powrotem zmienić tak jakby tą główną ścieżkę na folder z .exe albo ewentualnie jak zapisać ścieżkę do pliku który znajduje się wyżej niż ta ścieżka aktualnie wskazuje?
Bylbym ogromnie wdzieczny za pomoc...
P-58714
xevuel
» 2012-06-19 20:51:11
A nie możesz tego w zmiennej zapisać? Przejście o katalog wyżej daje użycie "../".
P-58716
Savail
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-06-19 20:53:53
no ale kazdy uzytkownik moze sobie gdzie indziej zapisac program a wiec musialbym sie jeszcze bawic w znajdywanie sciezki a juz zaczynam miec dosc tego winapi ;d
P-58720
Savail
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-06-19 21:05:46
Dobra, znalazlem to czego szukalem. 1 z flag trzeba ustawic na:
OFN_NOCHANGEDIR - Restores the current directory to its original value if the user changed the directory while searching for files.

This flag is ineffective for GetOpenFileName.

Mimo wszystko działa z GetOpenFileName ale nie podoba mi się ten zapis...
P-58724
« 1 »
  Strona 1 z 1