Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Program "Planista"

Ostatnio zmodyfikowano 2012-07-19 00:26
Autor Wiadomość
Amelia
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Program "Planista"
» 2012-07-18 23:25:54
Witam!
Chciałabym zrobić program, który ułoży plan zajęć na mojej uczelni... Wiem, że powinnam najpierw utworzyć bazę danych a potem napisać aplikację, która połączy się z moją bazą danych... Coś mi się wydaję że będę musiała użyć również logiki rozmytej podczas przydzielania odpowiednich sal i wykładowców do grup dziekańskich. No i tyle w tym temacie... Nie mam za bardzo pomysłu jak to zrobić... Wiem tylko że interfejs chciałabym napisać w c++. Ale nie mam weny co dalej, jak się do tego zabrać a bardzo chciałabym to napisać... Z góry dziękuję za jakieś pomysły :)
P-60513
DejaVu
» 2012-07-19 00:26:16
W zasadzie to jest temat mojej pracy magisterskiej :P Jeżeli to jest temat również Twojej pracy magisterskiej to polecam przejść się do promotora i zapytać jaką teorię Ci on zaproponuje. Układanie planów zajęć jest problemem NP-Trudnym, więc wymagana złożoność obliczeniowa jest ogromna (rośnie w praktyce wykładniczo). Jeżeli nie masz promotora i jest to Twój ambitny cel to proponuję zacząć zapoznania się z teorią szeregowania zadań na procesorach dedykowanych.

Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:

Moje doświadczenie mówi jednak, że teorię tą można rozbić o kant kuli, bo w zasadzie teoria ta nie obejmuje założeń wynikających ze specyfiki prowadzenia zajęć na uczelniach wyższych (no ale skoro nie masz ani pomysłu ani wiedzy to od tego w sumie warto zacząć).
P-60516
« 1 »
  Strona 1 z 1