Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[WinApi] Wyświetlanie zmiennych typu int w statycznych polach tekstowych(konwersja do LPCWSTR?)

Ostatnio zmodyfikowano 2012-07-19 10:27
Autor Wiadomość
ziombel3
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[WinApi] Wyświetlanie zmiennych typu int w statycznych polach tekstowych(konwersja do LPCWSTR?)
» 2012-07-19 10:18:42
Witam. Chciałbym wyświetlać zmienne w statycznych polach tekstowych. Używam Visual C++ 2010 Express.

int zmienna=20;
HWND hStatic = CreateWindowEx( 0, _T("Pole statyczne"), NULL, WS_CHILD | WS_VISIBLE |
SS_LEFT, 250, 250, 150, 200, hWnd, NULL, hInstance, NULL );
SetWindowText( hStatic, _T("Tu ma byc zmienna") );
Jak wyświetlić zmienną w polu tekstowym? Gdy wpisuje:

SetWindowText( hStatic, zmienna );
Wyskakuje mi komunikat:

error C2664: 'SetWindowTextW' : cannot convert parameter 2 from 'int' to 'LPCWSTR'
1>          Conversion from integral type to pointer type requires reinterpret_cast, C-style cast or function-style cast
Szukałem trochę w internecie i znalazłem kilka sposobów ale nie potrafię ich zastosować w swoim programie. Ktoś zna dobry sposób na konwersję z int do LPCWSTR. Najlepiej żeby działało to ze strukturami bo to tylko przykład. Chce wyświetlać zmienne które są w strukturach.
P-60530
xevuel
» 2012-07-19 10:27:20
C/C++
char buf[ 500 ];
sprintf( buf, "%d", zmienna );
SetWindowTextA( hStatic, buf );

Co prawda nie jest to konwersja do LPCWSTR, ale myślę, że o to Ci chodziło. Jeśli jednak wolisz użyć wersji W tej funkcji, to przeczytaj ten topic: http://forum.ks-ekspert.pl/topic /118388-c-konwersja-char-na-lpcwstr/ :)
P-60531
« 1 »
  Strona 1 z 1