Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Windows, nazwa AUX i mój program

Ostatnio zmodyfikowano 2012-08-05 22:06
Autor Wiadomość
Chlorek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Windows, nazwa AUX i mój program
» 2012-08-04 14:35:12
Witam, mam pewien program. Ostatnio zaszła potrzeba, aby operował na pliku o nazwie aux.class. Oczywiście "wspaniały" Windows nie pozwala na taką nazwę, jak mogę to ominąć z poziomu swojego programu? Potrzebuję:
- zmienić nazwę jednego pliku z _aux.class na aux.class
- usunąć bezproblemowo plik aux.class z dysku
Dzięki za pomoc.
P-61722
yoogi
» 2012-08-04 15:11:21
Może przekompiluj aplikacja. To chyba nie wina windowsa, a raczej JVM

#edit jak nie da się usunąć pliku z dysku to spróbuj zmienić jego atrybuty. Wiersz poleceń ma komendę attrib bodajże, a jak nie to możesz próbować skanować dysk w poszukiwaniu błędów, jak nie zadziała to odpal może linuxa i z jego poziomu usuń
P-61724
Chlorek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-08-04 15:17:01
Właśnie windows ma te swoje zastrzeżone nazwy jak COM1, NUL, AUX i wiele innych. Jak zwykle przysparza problemów, gdyż posiadam plik .jar, a w nim są pliki class które są zaciemniane, a więc i ich nazwy są: a.class, ab.class itd. Gdy mamy dużo tych plików to dochodzi do aux.class, a gdy chcę wypakować pliki z jar'a do folderu pojawia się nazwa _aux.class (jako, że 7zip jest inteligenty i przewiduje to). Ręczna próba zmiany też nie daje efektu, gdyż system mówi, że nie jest to poprawna nazwa i inne pierdoły. Dla testu utworzyłem folder o zastrzeżonej nazwie (jakimś sposobem z sieci) "nul", teraz okazuje się, że jego z poziomu systemu windows nie można usunąć. Proszę o pomoc, moja aplikacja musi w pełni operować na pliku o nazwie aux.

#Edit
Mówiłem, że muszę to zrobić programem i na systemie windows. Mój program służy do zarządzania innym programem napisanym w Java'ie, a że jego twórcy nie pomyśleli o tym, że ktoś będzie chciał przetrzymywać te klasy w folderze zamiast pliku .jar i użyli zaciemniacza kodu, który nadał nazwę aux to już nie moja wina. Mój program musi jakoś działać.. ;/
P-61725
yoogi
» 2012-08-04 15:20:46
Sam nie wiem jak ci pomóc, jeszcze takiego problemu nie miałem :)
P-61726
Chlorek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-08-04 15:23:31
No spoko, po prostu jestem nieco zły... Mam program, który działał bezproblemowo od ponad pól roku, aż nagle przy wyjściu kolejnej wersji aplikacji w java'ie którą zarządza mój program przestaje działać. Doczytałem się, że nie może znaleźć pliku aux.class. Zobaczyłem, że faktycznie nie ma go tam gdzie powinien być, tymczasem jest tam plik _aux.class jako zastępcza nazwa podczas wypakowywania pliku JAR.
P-61727
m4tx
» 2012-08-04 15:26:08
To może zrób, jak mówi yoogi - zmień nazwę z poziomu Linuksa? :) Linux nie posiada takich głupich ograniczeń => http://i46.tinypic.com/166aebq.png/

jego twórcy nie pomyśleli o tym, że ktoś będzie chciał przetrzymywać te klasy w folderze zamiast pliku .jar
No, wiesz... Rozpakowywanie JAR-a to trochę jak dekompilacja EXE... :)
P-61728
Chlorek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-08-04 16:42:51
Z tym, że JAR to po prostu zip. A nie mogę tego robić z poziomu linux'a, gdyż aplikacja jest dla wielu ludzi, którzy używają jej pod windowsem.
P-61740
m4tx
» 2012-08-04 16:46:29
Z tym, że JAR to po prostu zip.
Ja wiem, ale to akurat nie robi żadnej różnicy - jedno i drugie można w ten czy inny sposób "rozpakować".

A nie mogę tego robić z poziomu linux'a, gdyż aplikacja jest dla wielu ludzi, którzy używają jej pod windowsem.
A czy nie mogą oni korzystać z JAR-a? :P
P-61741
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona