Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

OIG - Lampy

Ostatnio zmodyfikowano 2012-08-26 16:05
Autor Wiadomość
Mike148
Temat założony przez niniejszego użytkownika
OIG - Lampy
» 2012-08-25 15:54:00
Próbuje rozwiązać owe zadanie (http://main.edu.pl/pl/user.phtml?op=showtask&task=lam&con=OIG6) i nie mogę wymyślić. Wiem na pewno że trzeba będzie kombinować z trójkątami prostokątnymi, które są Równoboczne.  Myślałem oby odległość która jest największa pomiędzy lampami dzielić przez ilość lamp a następnie liczyć pole tych trójkątów. Z racji iż nie mogę nic wymyślić zwracam się do was - wszechwiedzących algorymików o pomoc. Z góry mówię że nie chce rozwiązania czy wyjaśnienia czarno na białym algorytmu tylko jakieś wskazówki i podpowiedzi :)
P-63566
Mrovqa
» 2012-08-25 16:00:30
@up
wszechwiedzących algorymików
Popatrz w górę: "C++0x Serwis programistyczny C/C++" :P

Btw robisz sobie seta/kolejkę priorytetową, gdzie segregujesz wg tego, "gdzie najwięcej pomoże doświetlić" (nie, nie chodzi o odległości między lampami). Na OIG jak gościu tłumaczył więcej nie zrozumiałem :D Anyway, bardzo prosto było zostać laureatem :D (brakło mi bardzo mało do III stopnia :/).
P-63567
Mike148
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-08-25 16:10:19

Popatrz w górę: "C++0x Serwis programistyczny C/C++" :P

Nie spotkałem się jeszcze z dobrym programistą nie będącym dobrym w algorytmach :D


Na OIG jak gościu tłumaczył więcej nie zrozumiałem

Co oni tam tłumaczą ??? Po konkursie jak rozwiązać zadanie czy kiedy ?

Co do podpowiedzi to skoro nie odległości to liczyć i szukać najbardziej nioświetlonego pola i tam ładować te lampy, a potem tak jak pisałem .
P-63571
pekfos
» 2012-08-25 18:21:33
Nie spotkałem się jeszcze z dobrym programistą nie będącym dobrym w algorytmach :D
A spotkałeś kiedyś programistę? :P
P-63575
Mrovqa
» 2012-08-25 18:46:46
Kur...de nacisnąłem sobie F5, bo myślałem, że wysłałem posta :/

@topic tak, tłumaczą po konkursie, ale "na szybkiego". Jak nie zrozumiesz mniej więcej o co chodzi podczas konkursu, to później niezbyt ich zrozumiesz ;P

Posiedź nad zadaniem, rozważ kilka prostych przykładów. Próbuj dodawać lampy w różne miejsca i sprawdzaj jak się zmienił obszar nieoświetlony ;) Powinieneś odkryć zależność. Mi nie chcę się nad tym siedzieć :D Mam odpowiedzi, które rozdawali pod koniec, ale nie wiem gdzie :P

@topic eh... :) true wory
P-63576
Mike148
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-08-25 18:50:55
Tak ! W dodatku trenuje ze mną w sekcji pływackiej. Swoją drogą szukamy jakichś 2 programistów z umiejętnością pływania w rejonie Wadowic bo chcemy wystartować w sztafecie rodzinnej na zawodach jako jako sztafeta programistów.

A wracając do zadania to jak oceniacie mój pomysł z polami nieoświetlonych trójkątów .

PS, Ten programista też jest dobry w algorytmach i mam sąsiada który właśnie skończył informatykę na UGH (AGH) :D

EDIT: @Up był szybszy niż ja w kliknięciu wyślij, więc spróbuje pomyśleć i dam znać jak coś wymyśle.

           PS2. @Mrovqa - Będziesz w tym roku startować czy już liceum bo jak tak to może się spotkamy :D o ile mój genialny        informatyk mnie zgłosi.
P-63578
Mrovqa
» 2012-08-25 18:58:25
Ja już do liceum idę, ale może spotkasz m4txa albo mati1qazxsw2'a ;)

/edit:
xevuel strzelił mi focha :D btw go też możesz spotkać ;)
P-63579
m4tx
» 2012-08-25 19:05:42
może spotkasz m4txa
Bitch please, ja do Wadowic mam 150km... :P Nawet do Krakowa mam bliżej, i to o 50km.

Edit:
A, nie doczytałem... A to zapewne się na OIG spotkamy... :P
P-63580
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona