Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[PHP] Zablokowanie dostępu po kliknięciu przycisku

Ostatnio zmodyfikowano 2012-08-26 14:51
Autor Wiadomość
Kefir
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[PHP] Zablokowanie dostępu po kliknięciu przycisku
» 2012-08-25 17:46:44
Cześć! Pisząc stronę internetową napotkałem kolejny problem, a mianowicie. Mam sobie taki kod:

<?php

include_once("inc/include.php");

if($_SESSION['zalogowany'] != 0) // sprawdza czy użytkownik jest zalogowany
{
 if($_SESSION['ranga'] != 0) // sprawdza czy ranga użytkownika jest inna niż 0
 {
  //tutaj kod
 } else echo 'Nie masz dostepu';
}
?>
W miejscu '//tutaj kod' mam wsadzony skrypt paginacji. Znajduje się też tam funkcja która wyświetla tekst i dwa guziki 'Odrzuć' i 'Akceptuj' kiedy nacisnę jakikolwiek i odświeżę stronę wyświetla mi komunikat który mówi że nie mam do niej dostępu. Proszę o pomoc, z góry dzięki.
P-63574
Kefir
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-08-25 19:30:52
Z tym już się uporałem, jednakże naciśnięcie któregoś guzika powoduje 'reset' sesji i nie wiem jak to naprawić, proszę o pomoc. :C
P-63582
xevuel
» 2012-08-25 19:35:24
Może
session_start()
 na początku? Swego czasu rozkminiałem cały tydzień dlaczego sesje nie działają mi poprawnie, właśnie przez brak takiego wywołania...
P-63583
Kefir
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-08-25 20:07:18
Kod był pisany z tzw. `palca` przed tym mam
session_start(); i ob_start();
 także nie to powoduje błąd.
P-63587
kamillo121
» 2012-08-25 22:47:19
Podałeś tu kawałek kodu(jak sam wspomniałeś) napisanego z palca, w dodatku ten kod zahacza o dwa warunki które jak sądzę nie powodują błędu.
Podaj więcej danych. Kod w którym ustalasz odpowiednie dane sesyjne itd.
Sprawdź czy każdy plik który jest wywoływany jako rodzic(nie includowany) ma wywołanie sesji.
Pierwej sprawdzaj czy dane sesyjne istnieją a nie czy są większe od zera.

I wybij sobie z głowy Ty i każdy kto to przeczyta i robi podobnie pisanie kodu z palca przy proszeniu o pomoc !
P-63612
Kefir
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-08-26 12:05:00
Pisane z palca ponieważ nie miałem wtedy dostępu do komputera na którym mam ów kod. Dzisiaj przepiszę wszystko od nowa zgodnie z waszymi wskazówkami i ewentualnie napiszę ponownie.
P-63629
Kefir
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-08-26 14:17:43
Sesje już naprawiłem ale pojawił się kolejny problem :C Wyświetlam tekst i przy okazji dwa przyciski 'Akceptuj' i 'Odrzuć', kiedy nacisnę któryś z nich usuwa mi rekord z danej tabeli i przenosi do innej. Rekord rozpoznaję po ID, niestety kiedy klikną jakikolwiek usuwa mi rekord o ostatnim ID na stronie.
P-63658
DejaVu
» 2012-08-26 14:51:02
Każdy z nas w domu przy biurku ma magiczną kulę, które pozwalają nam rozwiązywać swoje jak i czyjeś problemy... Reasumując: spraw sobie również kulę, albo zacznij zadawać konkretne pytania albo odpuść zadawanie kolejnych pytań na forum. Nasze forum ma zasadę jeden temat = jeden problem. Ponadto Twoje zgłoszenia problemów sprowadzają się do stwierdzeń typu "Coś mi nie działa! Jak to naprawić?". Do tego nie dajesz kodu, a nawet jak już dasz to jest on inny niż ten, który posiadasz i twierdzisz, że "tamto działa" choć nie działa i użytkownicy Ci potrafią to udowodnić. Ten temat zamykam bo problem z pierwszego posta został rozwiązany.
P-63660
« 1 »
  Strona 1 z 1