Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Konwerowanie SWF na kilka klatek PNG

Ostatnio zmodyfikowano 2012-08-31 18:38
Autor Wiadomość
Dawidsoni
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Konwerowanie SWF na kilka klatek PNG
» 2012-08-31 14:51:24
Witam. Chciałbym zrobić dosyć zaawansowaną animację do gry 2D. Nie chcę robić kilkunastu osobnych obrazów, a potem umieszczać w 1 pliku i ustawiać potem sprajta na dany obszar obrazu. Takie rozwiązanie stosuję do zrobienia prostej animacji. Chciałbym, więc użyć jakiejś funkcji, która by przekonwertowała animację z flasha na klatki png (lub innego formatu dostępnego w SFML). Jeśli nie ma nigdzie takiej funkcji, to dobrze by było poznać specyfikację formatów SWF i PNG, żebym mógł sam taką funkcję napisać. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
P-64155
waxx
» 2012-08-31 15:11:05
http://swfrenderer.kurst.co.uk/
P-64157
m4tx
» 2012-08-31 15:15:30
Chyba nie za bardzo wiesz co to jest SWF :) To nie jest format zapisu samych animacji, ale też skryptów reagujących na input użytkownika. W dodatku jest to Adobe'owa komercha i na pewno łatwo tego nie odczytasz. Tym bardziej za pomocą funkcji wbudowanych w SFML. Specyfikacji SWF raczej nie znajdziesz a nawet jeśli, to zanim byś napisał program odczytujący to i konwertowujący na PNG, to by Ci zeszło parę lat (o, żeby tylko tyle...). Dowód? Projekt, który zwie się Gnash - robi go sporo ludzi, jest to projekt open-source robiony od kilku ładnych lat, a wciąż stoi na dość niskim poziomie (w stosunku do Adobe Flash Playera).

Ew. możesz sobie Adobe Flash Playerem otworzyć tego SWF-a i nagrać (lub coś podobnego zrobić), albo skorzystać z czegoś takiego jak podał kolega wyżej.
P-64158
Mrovqa
» 2012-08-31 16:31:25
Wątpię, by ktokolwiek napisał konwerter .swf do .png... Mało kto zna ten format, a Adobe raczej Ci tego nie napisze. Na forum był gdzieś temat o animacji. Gdzieś wśród dziesiątek kart znalazłem linka z tego pewnego tematu: http://www.sfml-dev.org/wiki/en/sources/frame_anim_animated?DokuWiki=9e634ef99328e401309760ac56e52ba1 :)
P-64166
Dawidsoni
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-08-31 18:38:44
Mam własną klasę do robienia animacji z pojedynczych obrazów, więc będę korzystał z rozwiązania waxxa - program zamieniający swf na klatki obrazów.
P-64175
« 1 »
  Strona 1 z 1