Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

webmasterstwo - jaki język wybrać ?

Ostatnio zmodyfikowano 2012-09-06 22:00
Autor Wiadomość
capajera18
Temat założony przez niniejszego użytkownika
webmasterstwo - jaki język wybrać ?
» 2012-09-04 09:10:26
Jaki język wybrać by napisać stronę ?
Potrzebuje waszych wypowiedzi bo wpisujac to pytanie w google dostaje informacje z przed kilku lat i nie wiem czy nadal one są aktualne.

Więc jaki język polecacie ?
Perl, Python, PHP, javascript ?
Wszystko po trochu ?
Od jakiego najlepiej zacząć ?
P-64335
jsc
» 2012-09-04 11:22:56
Oto lista języków do opanowania (w stopniu wystarczającym do sprawnego używania):
- HTML
- PHP
- opcjonalnie XML
- CSS
- JS
- SQL
P-64336
SeaMonster131
» 2012-09-04 15:28:01
Schludnie wyglądającą stronę zrobisz w HTML i CSS. Możesz także zrobić "multimedialną stronę" we Flash'u. Jeżeli chcesz zrobić "oskryptowanie" strony - użyj JavaScriptu i PHP, SQL. Za pomocą Javy możesz umieścić aplety na stronie internetowej - czyli jakieś aplikacje / gry. Nie korzystałem, lecz z czego się orientuję możesz także napisać stronę używając AJAX, co bodajże pozwala na szybsze przeglądanie witryny.
P-64339
jsc
» 2012-09-04 15:40:14
AJAX to splot języków: CSS, HTML, JS, PHP i XML.
P-64341
m4tx
» 2012-09-04 15:44:07
Możesz także zrobić "multimedialną stronę"
Nie "multimedialną", tylko "badziewną stronę wyklikaną w Adobe Flashu, denerwującą ludzi półgodzinnym ładowaniem, niepozwalającej na dodanie określonej podstrony do zakładek ani podania komuś linka, w umierającej technologii nieobecnej już w najnowszej wersji na Linuksie (poza przeglądarką Google Chrome), stronę, którą równie dobrze można zrobić w HTML+CSS+JS+PHP"... :P

AJAX to splot języków: CSS, HTML, JS, PHP i XML.
Głupota. AJAX ma z CSS, HTML i PHP naprawdę niewiele wspólnego poza tym, że często używa się AJAX-a razem z tymi technologiami. Ale już na pewno nie jest to splot. Równie dobrze można używać AJAX-a w ASP.NET czy nawet Javie (jeśli chodzi o Javę - często pośrednio przez HTML i CSS, ASP.NET, jakby nie patrzeć, też). Splotem możesz nazwać co najwyżej DHTML-a (HTML+CSS+JS+ew. parę innych). AJAX (Asynchronous JavaScript and XML) służy do przesyłania danych asynchronicznie między klientem a serwerem.
P-64342
jsc
» 2012-09-04 15:50:26
nieobecnej już w najnowszej wersji na Linuksie (poza przeglądarką Google Chrome)

Co przez to rozumiesz?
P-64343
SeaMonster131
» 2012-09-04 15:57:27
Nie "multimedialną", tylko "badziewną stronę wyklikaną w Adobe Flashu, denerwującą ludzi półgodzinnym ładowaniem, niepozwalającej na dodanie określonej podstrony do zakładek ani podania komuś linka, w umierającej technologii
Flash tak łatwo nie umrze :) Badziewne strony to na pewno nie są, przynajmniej nie te co ja oglądałem :) Może i częściowo można ją wyklikać, lecz na to też potrzebne 'troche' czasu.
P-64344
m4tx
» 2012-09-04 15:58:34
Co przez to rozumiesz?
Adobe Flash Player w wersji na Linuksa nie jest rozwijany od jakiegoś czasu już. Google Chrome ma własną implementacją (przygotowaną zapewne we współpracy z Adobe). Ale nie wszyscy używają jednej przeglądarki...

Badziewne strony to na pewno nie są, przynajmniej nie te co ja oglądałem :)
Najbardziej mnie denerwuje czas ich wczytywania... :)
P-64345
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona