Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[PHP]Sumowanie danych pól z bazy danych.

Ostatnio zmodyfikowano 2012-09-28 20:46
Autor Wiadomość
MagicznyKacper
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[PHP]Sumowanie danych pól z bazy danych.
» 2012-09-28 20:02:02
Cześć! Piszę po raz kolejny. Tym razem problem spotkał mnie kiedy pisałem moduł do pewnego projektu. Żeby nie przedłużać przejdę od razu do sedna sprawy.
Chciałem wykonać moduł tworzenia mikstur (jak wspomniałem wyżej, na potrzeby projektu). Miał działać on na takiej zasadzie:
Najpierw skrypt pobiera przedmioty z tabeli `przedmioty` gdzie typ=roślina, następnie wyświetlić je na ekranie z tym, że każdy jako osobny checkbox. Teraz chciałbym żeby po naciśnięciu guzika z tabeli `przedmioty` usunęło rośliny których gracz użył i stworzyło miksturę której właściwości (siła, obrona) równe są sumie tychże wartości z tym, że roślin. - Ten tekst jest bardzo chaotyczny więc opiszę na przykładzie.
Gracz posiada roślinę x i y, roślina x dodaje 2 siły, zaś y 5 obrony teraz chciałbym aby po naciśnięciu guzika stworzyło miksturę gdzie siła równa jest 2 a obrona 5. Załączam także moje dotychczasowe kombinowania:

<?php
session_start();
@ob_start();
require_once("inc/conn.php");
require_once("inc/func.php");

if($_SESSION['zalogowany'] != 0)
{
$wybierz_rosliny = mysql_query("SELECT * FROM przedmioty WHERE typ='roślina' AND owner='".$_SESSION['id']."' ");
echo("<form method='post'>");
while($ros = mysql_fetch_assoc($wybierz_rosliny))
{
echo("<input type='checkbox' value='1' name='{$ros['nazwa']}'>{$ros['nazwa']}<input type='hidden' value='{$ros['sila']}' name='{$ros['id']}'>");
}
echo("<input type='submit' name='zrob' value='Stwórz'></form>");

if(isset($_POST['zrob']))
{
$dodaj = mysql_query("INSERT INTO przedmioty SET owner='{$_SESSION['id']}', typ='eliksir', sila='{$_POST['id']}', nazwa='mikstura' ");
}
}
?>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;charset=utf-8" >
Z góry dziękuję za każdą pomoc i wskazówki, pragnę również zaznaczyć, że jestem strasznie niekumaty i najlepiej zrozumiem na jakimś przykładzie.
P-65665
DejaVu
» 2012-09-28 20:05:27
Usuń dwa przedmioty, dodaj jeden nowy.
P-65666
MagicznyKacper
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-09-28 20:24:07
Ops, moja wpadka. W issecie jest jeszcze taka pętla.

foreach($_POST AS $q)
{
echo("USUWAM");
}
DejaVu: To nie jest problem, tylko nie potrafię zsumować siły i obrony zaznaczonego przedmiotu. Przy testach wyszło, że dodaje wartości takie jakie są w ostatnim zaznaczonym przedmiocie do tworzenia.
P-65667
DejaVu
» 2012-09-28 20:28:27
(...) nie potrafię zsumować siły i obrony zaznaczonego przedmiotu (...)
Niestety to są podstawy programowania. Polecam Ci abyś znalazł forum specjalizujące się w PHP-ie, bo tu w przypadku języka C++ odesłałbym Ciebie z miejsca do kursu pętli for (zresztą nie tylko ja). Reasumując: rozwiązanie Twojego problemu jest równoważne z gotowcem, a tych tu nie praktykujemy.
P-65668
MagicznyKacper
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-09-28 20:46:10
No nic, pokombinuję i poczytam jakieś artykuły. Dzięki za pomoc.
P-65675
« 1 »
  Strona 1 z 1