Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[WinAPI] Jak używać podwójnego buforowania?

Ostatnio zmodyfikowano 2012-11-14 20:46
Autor Wiadomość
hit
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[WinAPI] Jak używać podwójnego buforowania?
» 2012-11-14 17:45:28
Witam ponownie,

w poszukiwaniu zagadnienia podwójnego buforowania przeszukałem sporo źródeł, także kurs z tego portalu i stworzyłem kod, który się kompiluje ale bez pożądanego efektu (nie odświeża). Czy mógłby mi ktoś wskazać w którym miejscu umieścić konkretne fragmenty deklaracji i definicji tych buforów?
Ewentualnie polecić inny sposób odświeżania okna, chodzi tylko o odświeżanie tekstu.
P-69249
xevuel
» 2012-11-14 20:02:45
Cóż, o podwójnym buforowaniu masz tutaj: » Kurs WinAPI, C++ » PodstawyAnimacja lekcja

Niespecjalnie natomiast rozumiem, co Ty chcesz odświeżać, i w jakich sytuacjach. Mógłbyś wyjaśnić? :)
P-69267
hit
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-11-14 20:12:13
To co mi podałeś również czytałem. I mam stworzone coś podobnego ale widocznie albo nie wszystko zawarłem albo niepoprawnie.

A co do odświeżania, to chcę wyświetlać wartości kilku zmiennych i mam to zrobione za pomocą TextOut();, które w czasie trwania programu będą wielokrotnie ulegać zmianie no i żeby te zmiany było widać na bieżąco. Nie mam żadnej grafiki konkretnej jeśli o to chodzi.
P-69268
xevuel
» 2012-11-14 20:38:13
TextOut już tak ma, że powoduje migotanie. Nie wiem, czy uda Ci się to naprawić za pomocą double bufferingu. Natomiast co do wyświetlania tekstu - stwórz kontrolkę Edit/Static i używaj SetWindowText - będzie szybciej, prościej, i tekst będzie estetyczniej wyglądał.
P-69271
hit
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-11-14 20:46:52
To znaczy do migotania nawet nie doszedłem, bo zanim zacząłem to robić to doczytałem właśnie o double bufferingu jako rozwiązaniu migotania. W takim razie spróbuję tego co mi polecasz, a jakbym miał z tym jakiś problem to tutaj napiszę. Dziękuję :)
P-69274
« 1 »
  Strona 1 z 1