Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Convert cv::Mat, IplImage(OpenCV) to Bitmap(allegro)

Ostatnio zmodyfikowano 2012-11-17 13:46
Autor Wiadomość
matka5432
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Convert cv::Mat, IplImage(OpenCV) to Bitmap(allegro)
» 2012-11-17 12:51:50
Witam, tak jak w temacie. W jaki sposob moge skopiowac cv::Mat lub IplImage z openCV do BITMAP z allegro? Wiem, ze moge zapisac w folderze i odczytac juz z BITMAP, ale to sprawdzilo by sie tylko wtedy, kiedy nie bylo by potrzeby czestego konwertowania, poniewaz jest do powolny proces i duzo balaganu. Szukalem na googlach, ale malo co z tego rozumiem, poniewaz nie jest wiele wytlumaczone, a nie ma calych kodow tylko fragmenty, a jesli znajdzie sie juz funkcja to nie deklaruje metod.

Jeszcze myslalem nad tym, zeby pobrac wszystkie pixele z IplImage albo cv:Mat zapisac do tablicy, a potem pokazac na BITMAPIE, ale niestety nie wiem jak sie pobiera kolory pixelow w OpenCV. Gdyby ktos mi chociaz podal taka funkcje to sobie poradze, na necie tez tego nie moge znalezc.
P-69401
DejaVu
» 2012-11-17 13:29:13
Hm...
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:

http://stackoverflow.com/questions/7899108/opencv-get-pixel-information-from-mat-image
P-69404
matka5432
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-11-17 13:46:54
Dzieki Dejavu :D ostatnio szukalem tego kilka godz, ta metoda mi tez jakos nie dzialala, poprostu w miejsce "fee" podstawialam IplImage, a powinno byc Mat, poprobowalem chwile i w koncu sie udalo :D. Moze sie komus przyda:

x, y - pozycja pixela :)

C/C++
Vec3b pixel_color = Nazwa_Mat.at < Vec3b >( int x, int y );

cout << pixel_color[ 0 ] << endl;
cout << pixel_color[ 1 ] << endl;
cout << pixel_color[ 2 ] << endl;

W powyzszym kodzie, beda pokazywane kody ASCI, mozna zapisac pixel_color do int i bedziemy mieli liczbe 0-255:
C/C++
int kolor_red = pixel_color[ 0 ];
int kolor_green = pixel_color[ 1 ];
int kolor_blue = pixel_color[ 2 ];

cout << kolor_red << endl;
cout << kolor_green << endl;
cout << kolor_blue << endl;
Pozdro :)
P-69405
« 1 »
  Strona 1 z 1