Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[edukacja, studia] Na jaki wydział?

Ostatnio zmodyfikowano 2012-11-26 17:27
Autor Wiadomość
przemko06
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[edukacja, studia] Na jaki wydział?
» 2012-11-26 00:44:42
Planuje iść do Gliwic na studia ale zaocznie ponieważ mój wiek - 21 lat, nie bardzo mi pozwala iść na dzienne bo niestety ale trzeba coś zarabiać itd. Tylko po prostu nie wiem na jaki wydział iść... Chce iść na informatyke ale nie wiem na jaki wydział jaki najlepszy, na które jest zapotrzebowanie i dzieki któremu bardziej mi sie przyda w pracy lub znalazieniu pracy :D Mam tytuł technik mechatronik - co najbardziej lubiłem, to robienie jakichś układów, montowanie tego, a najlepsze było programowanie sterowników. Mechatroniki raczej nie chce dalej kontynuować, wole informatyke, pogramowanie. Jest ktoś może z Gliwic? Jak wyglada tam też znalezienie pracy? Napewno lepiej niż w takiej miejscowości Żywiec....? Najgorsze jest to że mam 21 lat a szczerze mówiac nie wiem tak do konca co chce robic :/ Bardzo proszę o pomoc z tym wszystki... Mam nadzieje że mi jakoś pomożecie.
P-69913
DejaVu
» 2012-11-26 00:50:47
Wydaje mi się, że ważniejsze od wydziału jest uzyskanie tytułów inż + mgr oraz wiedza wyniesiona z własnych projektów i samodzielnej nauki. Na uczelni nie nauczysz się dobrze programować jeżeli sam nie będziesz w domu poświęcał całych tygodni na programowanie.
P-69914
przemko06
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-11-26 01:03:22
no ja tam nie wiem, może i tak, nie ma mi kto doradzić itd wieć dlatego pytam. Może i ważniejszy. No a np hmm ze tak powiem jaki jest nałatwiejszy wydział....? Moja dziewczyna kończy liceum teraz zamierza isc do gliwic na informatyke najprawdopodobnie na wydział automatyka, elektronika, informatyka, ale to chyba ciężkie bardzo jest? Czy moja dziewczyna wybierając taki wydział kończąc liceum ( nie majac nic styczności z elektronika, automatyka tylko troche z informatyka ) poradzi sobie na czyms takim?
P-69915
DejaVu
» 2012-11-26 12:31:37
Wszyscy sobie radzą, więc i ona sobie poradzi. Na wydziale są specjalizacje, a skoro pójdzie na Informatykę, to z elektroniką i automatyką nie będzie miała nic do czynienia.
P-69928
przemko06
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-11-26 16:33:28
aaa. A jak wyglądają studia wieczorowe?
P-69934
DejaVu
» 2012-11-26 16:37:28
Myślę, że Twoje kolejne pytanie nie nawiązuje do tematu. Ponadto w Googlach zapewne znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania.
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:

http://cpp0x.pl/forum/temat/?id=5584
P-69937
jsc
» 2012-11-26 17:26:32
jest uzyskanie tytułów inż + mgr

A jest jakaś realna różnica między tymi tytułami?
P-69943
akwes
» 2012-11-26 17:27:38
@up dwa do trzech lat studiów

a tak serio. Można być magistrem bez inżyniera, można być inżynierem bez magistra. Magister to po prostu dodatkowy czas spędzony na nauce + obrona pracy magisterskiej, którą często można wpisać jako dobrą pozycję w CV (ostatnio rozmawiałem na targach pracy z osobą z Nokia Simens Netowork i zdradziła mi że zatrudnili go dlatego, że spodobała im się jego praca magisterska czyli system GUI bez funkcji wirtualnych, operaty o same templajty). Ogólnie inżynier ma mało wspólnego z magistrem. Po prostu po studiach technicznych pierwszego stopnia dostajesz inżyniera.
Warto mieć :) Ogólnie fajnie mieć więcej przed imieniem niż po :)
P-69944
« 1 »
  Strona 1 z 1