Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Kilka pytań..

Ostatnio zmodyfikowano 2012-12-07 21:03
Autor Wiadomość
krystian11102
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Kilka pytań..
» 2012-12-07 17:04:41
Witam. Zacząłem się uczyć C++ Tak jakby "Od nowa".. Po Prostu uzupełniam informację. Mam kilka pytań:

1. Po co są wskaźniki ?
2. Co daje "Rzutowanie" ?
3. Mam Jakiś ComboBox (WinApi) czy jakąś inną kontrolkę. Chciałbym aby jak kliknę/wybiorę przycisk/pozycję to np. zmieni się układ przycisków itp. Jak to zrobić?
4. Da się (WinApi) "Skleić", złączyć po prostu jakieś 2 pliki WAV/MP3 lub jakiś inny format w jeden plik?
5. Czy można zrobić "Komunikator" bez WinSock ? Na takiej zasadzie: Ja i Kumpel mamy ten sam program. Są 2 pola(Treść, Wiadomość), 2 przyciski(Wyślij, Odbierz) i mamy swoje FTP. Chodzi mi o to że jak kliknie "Wyślij" to Wszystko się zapiszę do pliku (TYLKO TO CO ON WPISAŁ) a kiedy user po drugiej stronie kliknie "Odbierz" to IF sprawdzi czy plik się nie zmienił, pobierze go i Wczyta do Edit'a.
FTP Upload/Download - Tylko to mi jest potrzebne. Przepraszam że nie szukałem po prostu chciałbym tutaj zapytać :) Zna ktoś jakieś PROSTE biblioteki do obsługi FTP ?

P-70488
Mrovqa
» 2012-12-07 19:03:47
1. Po co są wskaźniki ?
O tym można całe książki pisać. Ogólnie - jest to bardzo wygodne narzędzie. Przykład - większość bibliotek napisanych w C korzysta ze wskaźników gdzie się tylko da (np. WinAPI, GTK+).
2. Co daje "Rzutowanie" ?
Możesz przypisać dane jednego typu do drugiego, taka jakby konwersja (w rzeczywistości dane binarne się nie ulegają zmianie). Są różne typy rzutowań.
3. Mam Jakiś ComboBox (WinApi) czy jakąś inną kontrolkę. Chciałbym aby jak kliknę/wybiorę przycisk/pozycję to np. zmieni się układ przycisków itp. Jak to zrobić?
SetWindowPos czy jak się ta funkcja zwała :)
4. Da się (WinApi) "Skleić", złączyć po prostu jakieś 2 pliki WAV/MP3 lub jakiś inny format w jeden plik?
Nie wiem czy WinAPI dysponuje czymś takim. To są operacje na danych binarnych i - pewnie, że się da. Wystarczy poszukać.
5. Czy można zrobić "Komunikator" bez WinSock ? Na takiej zasadzie: Ja i Kumpel mamy ten sam program. Są 2 pola(Treść, Wiadomość), 2 przyciski(Wyślij, Odbierz) i mamy swoje FTP. Chodzi mi o to że jak kliknie "Wyślij" to Wszystko się zapiszę do pliku (TYLKO TO CO ON WPISAŁ) a kiedy user po drugiej stronie kliknie "Odbierz" to IF sprawdzi czy plik się nie zmienił, pobierze go i Wczyta do Edit'a.
FTP Upload/Download - Tylko to mi jest potrzebne. Przepraszam że nie szukałem po prostu chciałbym tutaj zapytać :) Zna ktoś jakieś PROSTE biblioteki do obsługi FTP ?
Oczywiście, że da się bez Winscoka, jest wiele innych bibliotek. Ten Twój pomysł - oczywiście, jak dobrze napiszesz, to zadziała, ale to jest złe rozwiązanie. Nie po to wymyślono FTP. Z resztą - jeśli zamierzasz hasło do serwera FTP trzymać w binarce to najbezpieczniej też nie jest. Innymi słowy - nie przejmuj się tym, że słabo rozumiesz programowanie sieciowe, kiedyś musi być ten pierwszy raz. Dasz radę, to nie jest aż tak trudne :)
P-70492
krystian11102
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-07 21:03:57
Dzięki Wielkie za odpowiedź :) :) Pozdrawiam, i zamykam :)
P-70499
« 1 »
  Strona 1 z 1