Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

katalog plikow naglowkowych

Ostatnio zmodyfikowano 2012-12-21 22:06
Autor Wiadomość
codex
Temat założony przez niniejszego użytkownika
katalog plikow naglowkowych
» 2012-12-21 19:56:53
Witam. Chciał bym "przerobić" jeden z moich projektów które napisałem w asembly na język c++. Problem jest taki, że prekompilator nie umie znaleźć <ntddk.h>. Oczywiście ze zdobyciem samego pliku nie ma problemu gorzej, że nie wiem gdzie go wkleić. W katalogu PrgramFiles\CodeBlocks nie ma katalogu "include" ... ???
P-71572
jsc
» 2012-12-21 19:59:26
C:\MinGW\include
P-71576
Mrovqa
» 2012-12-21 20:06:23
@codex jeżeli ściągnąłeś CodeBlocksa z MinGW to w jego katalogu jest katalog "MinGW", jeśli instalowałeś osobno - powinieneś znać jego położenie. Wejdź do folderu MinGW i w nim jest folder include - tego szukasz.
P-71580
codex
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-21 20:19:53
Mam katalog C:\MinGW\include i jest w nim <ntddk.h> jednak codeblocks go "nie widzi"
generalnie to ten katalog (c:\MinGW) powstał przed tym jak zainstalowałem codeblocksa - experymentowałem z kompilatorami (aż trafiłem na właściwy) pewnie ta kolejność ma związek jakiś z tym problemem. Trochę się obawiam grzebać na ślepo na razie, żeby nie spieprzyć sprawy bo potem zamiast kodzić będę grzebał cały dzień w ustawieniach.
P-71581
Mrovqa
» 2012-12-21 21:30:08
Settings -> Compiler and debugger... -> Toolchain executables
Masz tam ustawioną ścieżkę do odpowiedniego MinGW?
P-71591
codex
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-21 22:06:55
Tak. Jest ustawione c:\MinGW. Kolejny problem wynikł z tej samej beczki ... próbuję użyć SHGetSpecialFolderPath(). Według MSDN powinienem załączyć plik nagłówkowy <shlobj.h> więc załączyłem i ... "SHGet... was not declared i this scope" - co muszę ręcznie edytować nagłówki ? - no ten problem doprowadzał mnie do szału w asembly co bym nie chciał napisać to najpierw musiałem definiować stałe, struktury oraz importy.

Wcześniej miałem poinstalowane DevCpp, VisualStudio - może mam coś poprzestawiane przez to ?
 
reinstalowalem codeblocks oraz MinGW i ten sam problem.

.... za bardzo polegam na gotowych szablonach - po reinstalacji w programie działa coś takiego:
#include <ddk\\ntddk.h>
P-71601
« 1 »
  Strona 1 z 1