Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

C++ Pojemnik map(string+double)

Ostatnio zmodyfikowano 2012-12-23 16:24
Autor Wiadomość
dzilorek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
C++ Pojemnik map(string+double)
» 2012-12-23 12:25:00
Witam!
Mam program z którym nie mogę sobie poradzić:
Pojemnik map wypełnij interakcyjnie parami wartości string+double. Wypisz zawartość, a następnie wprowadź kilka nowych par -dla tego samego klucza INT powinno dojść do zastąpienia poprzedniej wartości. Wypisz zmodyfikowaną wartość.

Będę wdzięczny za każdą pomoc!

Pozdrawiam

P-71716
xevuel
» 2012-12-23 12:28:24
Z czym masz problem?
P-71718
dzilorek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-23 12:42:35
Czy to ma być coś w tym stylu?
C/C++
#include<iostream>
#include<map>
#include<string>

using namespace std;

int main() {
    typedef map < int, double, less < int > > MAPINTDOUBLE;
    MAPINTDOUBLE mapOfPairs;
    typedef pair < string, double > STRINGDOUBLE;
   
    mapOfPairs.insert( MAPINTDOUBLE::value_type( ALA, 15 ) );
   
    cout << showpoint;
    cout << "pairs contain: \nKey\tValue\n";
   
    MAPSTRINGDOUBLE::const_iterator iter;
}
P-71719
DejaVu
» 2012-12-23 13:15:21
Widzę, że prawie miesiąc temu wkleiłeś powyższy kod na innym forum i czekasz, aż za Ciebie problem zostanie rozwiązany...

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2437161.html

Poza tym sama treść zadania nie jest wystarczająco precyzyjna, aby odpowiedzieć na Twoje pytanie w sposób twierdzący. Na pewno jakieś wyjaśnienie do zadania padło 'jak to powinno działać'.

/edit:
Dodam jeszcze, że z zamieszczonego kodu wynika, iż nawet nie wiesz jak się wypisuje poprawnie wartości na ekran... więc najpierw sugeruję zapoznać się z podstawami programowania.

/edit2:
No i finalnie jeszcze dopiszę:
http://www.java2s.com/Code/Cpp/Map-Multimap/Loopthroughmapandprintallthekeyvaluepair.htm
P-71721
dzilorek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-23 14:23:46
Było to wklejane na inne forum, a że nikt nie pomógł to szukam na innych forach.

Niestety nikt nie powiedział jak to powinno działać, a treść jest taka jaką dostałem.


"/edit:
Dodam jeszcze, że z zamieszczonego kodu wynika, iż nawet nie wiesz jak się wypisuje poprawnie wartości na ekran... więc najpierw sugeruję zapoznać się z podstawami programowania."

Wypisywanie wartości jest napisane przez profesora z politechniki więc go poinformuję żeby nauczył się podstaw :)

P-71731
jsc
» 2012-12-23 15:10:25
Może multimap?
P-71742
DejaVu
» 2012-12-23 16:24:05
@dzilorek: więc najwyraźniej źle spisałeś kod, bowiem jest on niekompletny. Poza tym skoro wkleiłeś nie swój kod to znaczy,że nie masz zielonego pojęcia o programowaniu w C++. Lepiej nie zarzucaj niekompetencji osobom, które nauczają, bowiem w większości przypadków wina leży po stronie odbiorcy, czyli mówiąc wprost: problemem w tym wypadku jesteś Ty, a dokładniej to Twoja postawa.

/edit:
Dodam jeszcze: jak nie chcesz się uczyć to nie musisz się uczyć - zostań z wykształceniem średnim albo zmień wydział i idź np. na kierunek humanistyczny.

/edit2:
A co do wypisywania zmiennych to również nie zrozumiałeś tonu mojej wypowiedzi. Chodziło o to, że po pierwsze próbujesz wypisywać zmienną, która nie istnieje (zatem czegoś nie spisałeś), a po drugie wypisujesz komunikat o takiej treści, która sugeruje chęć wypisania zmiennej, a nie tytułu do tabeli (co dopiero wynika z kodu, który zamieściłem jako link).
P-71751
« 1 »
  Strona 1 z 1