Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Java, SQLite] Znalezienie najlepszych wyników

Ostatnio zmodyfikowano 2012-12-25 22:12
Autor Wiadomość
Chlorek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Java, SQLite] Znalezienie najlepszych wyników
» 2012-12-25 18:14:43
Witam, piszę pewną aplikację w Java'ie z użyciem SQLite i potrzebuję funkcji, która zwróci listę najlepszych wyników graczy. Jak zdobyć listę powiedzmy 10 najlepszych wyników w tablicy 'stats' w kolumnie 'score'? Nie jestem najlepszy w SQLite, dlatego proszę o jak najbardziej gotową odpowiedź na to pytanie. Szukałem w google, ale tym razem nic nie pasowało moim kryteriom. Chciałbym też, aby jeśli ktoś wie wyjaśnił mi jak przeanalizować wynik takiego zawołania do bazy danych w java'ie.
P-71930
DejaVu
» 2012-12-25 19:57:54
SELECT * FROM stats ORDER BY score DESC LIMIT 10;
P-71933
Chlorek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-25 20:48:01
Nie wiem co jest źle, ale mam następujący kod i według mojego "debugu" pętla nie wykonuje się nawet raz, a powinna wszystkie dziesięć razy.
public static String[] getTopTen() throws SQLException
{
String[] result = new String[16];

if(db != null)
{
ResultSet rs = db.query("SELECT player FROM `stats` ORDER BY score DESC LIMIT 10;");
for(int i = 0; i < 10 && db.resultString(rs, i) != null; i++)
{
PBListeners.functions.broadcastMessage("test " + i);
result[i] = db.resultString(rs, i);
}
}

return result;
}

W bazie danych na pewno wszystko jest dobrze, dodawanie punktów itd. A graczy w bazie danych jest co najmniej 200, więc nie jest na pewno to brak pozycji.
P-71940
DejaVu
» 2012-12-25 22:03:33
Być może metoda db.resultString zwraca Ci null, albo db jest nullem. To już raczej jest kwestia samej obsługi SQLite-a w Javie :P
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:
P-71947
Chlorek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-25 22:08:35
Nie no, tu akurat wszystko działa, bo program cały czas operuje na obiekcie db oraz używam resultString'a i innych. W tym wypadku jedynie nie działa. Hmmm.. w takim razie jakoś będę musiał poradzić sobie sam, bo wklejać całej klasy od obsługi SQLite to tylko szkoda czasu. W każdym razie dzięki za pomoc z samym query sqlite'a.
P-71950
DejaVu
» 2012-12-25 22:12:42
No to może warto wyświetlić błędy dla rs? :) Może gdzieś nie masz apostrofów lub innych znaczków, których wymaga SQLite...
P-71954
« 1 »
  Strona 1 z 1