Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Code::Blocks] Kompilacja w trybie Release nie działa

Ostatnio zmodyfikowano 2012-12-30 10:36
Autor Wiadomość
codex
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Code::Blocks] Kompilacja w trybie Release nie działa
» 2012-12-29 18:34:16
witam jak w temacie już powoli to się daje we znaki, że zadnego programu nie mogę po skompilowaniu zobaczyć nażywo w akcji. Już przywykłem, że nie można uruchomić skompilowanego programu - odłożyłem problem na później ale teraz to już nawet skompilować nie mogę ?! ludzie o co tutaj chodzi:
- daję opcje kompiluj w trybie build target = debug. Tutaj wszystko ok.
- daję opcje kompiluj w trybie build target = release. Nic nie działa od dłuższego czasu projekt w katalogu "release" się nie zmienia pomimo, że zmieniam kod źródłowy. Za to można go uruchomić i zobaczyć jak wyglądało okienko projektu wczoraj - hehe tego samego już nie mogę zrobić z plikiem wynikowym w katalogu "debug" - tutaj żeby zobaczyć co stworzyłem muszę uruchomić mój program za pomocą IDE ponieważ bezpośrednie kliknięcie daje błąd "aplikacja nie została właściwie zainicjowana". 
Ludzie no nic nie można nawet sprawdzić jak wygląda jak działa samodzielnie.
P-72307
DejaVu
» 2012-12-29 19:44:06
Zapewne popełniłeś błędy konfiguracyjne u podstaw. Stwierdzenie "nie działa" nic nie daje. Pliki wykonywalne w przypadku trybów debug oraz release tworzą się w zupełnie różnych katalogach. W przypadku gdy nie skonfigurowałeś sobie katalogu roboczego to pliki takie jak bitmapy, dźwięki, czcionki itp. nie mogą zostać znalezione i tym samym aplikacja nie działa. Ponadto do katalogu z wersją release wypadałoby również wgrać odpowiednie pliki *.dll. Dodam jeszcze, że nie zamieściłeś informacji czy są to błędy kompilacji, błędy linkera, czy też błędy uruchomienia. Podsumowując, problem leży we właściwym skonfigurowaniu projektów, bo samo to na pewno się na pewno nie naprawi oraz samo się to również nie zepsuło (bo nigdy nie działało).
P-72320
codex
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-29 20:31:12
Po kolei:
- oczywiście mam ustawiony katalog roboczy "D:\CODEBLOCKS"
- w nim mam katalog projektu.
- w katalogu projektu katalog "...\bin\debug\nazwaprojektu.exe" oraz "..bin\release\nazwaprojektu.exe"

w obydwu katalogach (release oraz debug) mam plik "libgcc_s_dw2-1.dll" ponieważ jeszcze nie ustaliłem jak się go pozbyć.

1. sytuacja w katalogu "release" klikam na nazwaprojektu.exe i widzę okienko takie podstawowe jak wyglądało wczoraj (od wczoraj przybyło mi tak trochę kodu). W pierwszym odruchu kompiluje jeszcze raz z opcją "target release" i .... ciekawa sytuacja:
program się kompiluje według logu kompilacji jednak na ekranie mam to samo okienko od wczoraj ?! a najlepsze jest to, że jeżeli świadomie zrobię błąd to oczywiście mi go wskaże kompilator - błędy widzi a poprawnego kodu już nie ?


2. Sytuacja w katalogu "debug" klikam nazwaprojektu.exe  wywala błąd nr 0xC000007C (aplikacja nie została właściwie zainicjowana).
mogę uruchomić projekt normalnie za pośrednictwem IDE uruchomi się i widać wszystkie tam kontrolki które dopisałem od wczoraj (pamietajmy, że nawet śladu tych zmian nie ma w pliku "...\release\nazwaprojektu.exe")


X:
Tak było jeszcze 30min temu teraz nie kompiluje nic. Wyświetla "wygląda na to, że projekt jest nie zbudowany. Chcesz go zbudować T/N"
Klikam tak i wracam do pkt X.

wygląda na to, że nie odzyskam tego projektu już.
P-72333
DejaVu
» 2012-12-29 20:57:35
To zrób rebuild. Poza tym cały czas 'nie wiadomo' co to za projekt, jakie ma technologie, czy są jakieś odczytywane zasoby z dysku (typu pliki graficzne). Opisz dokładnie całą otoczkę związaną z projektem i obecną konfiguracją to z pewnością ktoś Ci pomoże rozwiązać Twój problem.
P-72336
codex
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-29 21:02:10
No oczywiście DejaVu robiłem rebuild - jest to samo błędne koło.

tydzień temu rzuciłem palenie... może lepiej odłożę do jutra problem zanim rozwale monitor :)
P-72339
CodeMeister
» 2012-12-29 21:23:28
zresetuj ustawienia kompilatora
P-72342
ison
» 2012-12-29 21:47:43
Wywal całkowicie CodeBlocks, ściągnij nową wersję (koniecznie razem z kompilatorem), zainstaluj najlepiej na dysku innym niż tam gdzie masz system operacyjny - gdzie nie musisz mieć uprawnień administratora i na pewno będzie ok ;)
Jeśli to nie pomoże to stwórz nowy projekt i przeklej kod bo może masz coś namieszane w ustawieniach projektu.
P-72343
DejaVu
» 2012-12-29 21:56:49
Skoro IDE kompiluje to nie trzeba robić niczego z kompilatorem ani IDE. Poza tym... nadal jedynej informacji jakiej udzielasz to 'nie działa'.
P-72344
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona