Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Przechodzenie do pliku

Ostatnio zmodyfikowano 2009-05-07 23:22
Autor Wiadomość
Sajan
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Przechodzenie do pliku
» 2009-05-07 21:24:43
A więc do mojej gry chcialbym zrobic menu w drugim pliku *.cpp. Chciałbym wiedziec jak zrobic aby mozna bylo przechodzic z jednego do drugiego za pomoca jednego klawisza?? Czy ktos mi to wytlumaczy??

Jezeli odp na pytanie jest w kursie albo takie pytanie bylo juz na stronie to
BARDZO PRZEPRASZAM
P-6630
WunM
» 2009-05-07 21:38:01
Nie przechodzi się z pliku do pliku. Masz jeden plik main.cpp który kompilujesz, dołączasz do niego jeszcze jakieś pliki nagłówkowe. Ale główny kod programu znajduje się w tym pliku. To tam wszystko oprogramowujesz, a pliki nagłówkowe tworzysz po to żeby w kodzie się nie pogubić. Takie pliki zawierają jakieś funkcje, zmienne, struktury, klasy... co chcesz. Ale plik main zawiera główny kod programu i to tam musisz wszystko ustalić, jak będzie wyglądało menu, a jak inne funkcjonalności programu.
P-6631
DejaVu
» 2009-05-07 21:38:36
Ale chodzi Ci o przechodzenie między plikami source/header w edytorze? Jeśli tak to jakie środowisko używasz :)

/edit:
michalos13 z tym się akurat mylisz :) Jeśli utworzysz projekt to możesz mieć w nim kilka plików *.cpp. Przykładowo możesz mieć:
main.cpp //aplikacja główna (oczywiście będzie główna, jeśli znajdzie się tam funkcja main()), a jeśli nie - będzie to zwykły plik podlegający kompilacji.
narzedzia.hpp //plik z deklaracjami funkcji
narzedzia.cpp //plik z definicjami (implementacjami) funkcji
P-6632
Sajan
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-05-07 21:44:24
Dokladnie o to mi chodzi. Uzywam devc++.
P-6635
DejaVu
» 2009-05-07 23:22:43
1. Musisz utworzyć projekt
2. Musisz dodać pliki do projektu
Jeśli nie widzisz listy projektów wciśnij CTRL+F2 (lub wybierz Widok\\Przeglądarka projektu/klas)

Dzięki temu będziesz mógł myszką przełączać się między plikami w projekcie.

Klawisze F5/F6 umożliwiają przełączanie między otwartymi plikami. Nie wiem czy Dev-C++ umożliwia przełączanie między plikami hpp/cpp. Wiem, że w Code::Blocks jest to możliwe, ale domyślnie nie posiada ta opcja skrótu klawiszowego. Być może istnieje również taka opcja w Dev-C++, jednak nie zgłębiałem tak dokładnie opcji znajdujących się w menu, tak więc polecam je poczytać :)
P-6643
« 1 »
  Strona 1 z 1