Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Zlozona wyszukiwarka

Ostatnio zmodyfikowano 2013-01-06 15:17
Autor Wiadomość
andrew1232
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Zlozona wyszukiwarka
» 2013-01-06 13:48:31
Witam, mam problem ponieważ na zaliczenie z programowania mam do napisania baze danych, która będzie mogła służyć w sklepie z używanymi samochodami. Mam juz prawie cały program, nie mogę sobie jednak poradzić z napisaniem wyszukiwarki samochodu po numerze Vin, na takiej zasadzie ze wpisuje naprzyklad 2 litery oznaczajace miejsce produkcji np. Europa i zeby wyswietlil mi wszystkie samochody z bazy danych, wyprodukowane w Europie itp.
P-73130
Mrovqa
» 2013-01-06 14:54:28
W składni SQLa:
SELECT * FROM cars WHERE Vin LIKE '%xx%'
gdzie xx to wyszukiwane litery. Jeżeli sam implementujesz bazę, to po prostu sprawdzasz znak po znaku - jeśli zgadza się pierwszy znak to sprawdzasz kolejne - to taki jeden z prostszych algorytmów. Są jeszcze inne wydajniejsze, jednakże trudniejsze w implementacji (m.in. KMP).
P-73139
jsc
» 2013-01-06 15:00:21
Jeżeli sam implementujesz bazę, to po prostu sprawdzasz znak po znaku

W najnowszych wersjach C++ można się pokusić o regexpy.
P-73141
Mrovqa
» 2013-01-06 15:10:46
Jeżeli sam implementujesz bazę, to po prostu sprawdzasz znak po znaku

W najnowszych wersjach C++ można się pokusić o regexpy.
Powiedziałbym, że tu prędzej chodzi o bibliotekę standardową nowszych wersji aniżeli wersję samego języka :) Niezły pomysł z tym regexpem, szczerze mówiąc nie pomyślałem o nim. Nie śmiem wątpić w wiedzę autora tematu, jednakże znając takich ludzi, co chcą tylko by napisać coś na zaliczenie, to tak dziwnie czuję, iż regexpa nie tacy delikwenci nie znają (no chyba że uczą tego w szkole/na uczelni :P).
P-73144
jsc
» 2013-01-06 15:17:06
To czego nie umieją tacy czy inni delikwenci to materiał na solidnego offtopa.
P-73146
« 1 »
  Strona 1 z 1