Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Brak komunikatu "Process returned 0 (0x0) execution time : ... "

Ostatnio zmodyfikowano 2013-01-11 19:48
Autor Wiadomość
kilroy
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Brak komunikatu "Process returned 0 (0x0) execution time : ... "
» 2013-01-11 00:28:08
Po zakończeniu programu nie pojawia mi się już magiczna formułka: "Process returned 0 (0x0)   execution time : ... s
Press any key to continue." Jak ją przywrócić?

Ostatnio raczej bawiłem się na bibliotekach allegro i z WinAPI. Może przez to coś nieświadomie zmieniłem w ustawieniach?

Do tej pory wszystko działało teraz, aby sprawdzić czy program działa muszę dorzucać kolejne komendy...
P-73543
DejaVu
» 2013-01-11 00:32:04
To nie jest kwestia return 0, tylko kwestia ustawień środowiska. Zapewne w opcjach projektu wyłączyłeś opcję odpowiedzialną za zatrzymywanie okna po jego zakończeniu.

Jeżeli mowa o Code::Blocks i ustawieniach projektu to:

tam gdzie numerki 3;5 należy wybrać Console Application (czy coś podobnego) oraz zaznaczyć stosowną fifkę.
P-73544
kilroy
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-01-11 10:09:14
Dzięki za odpowiedź (widząc po godzinie nadania - bardzo szybką), ale to nie działa. Próbowałem już tego, jednak "pause when execution ends" nie pomaga. Włączałem wyłączałem - bez efektu.
P-73561
DejaVu
» 2013-01-11 10:14:44
Należy włączyć wspomnianą przez Ciebie opcję dla trybu debug i trybu release (jeżeli go używasz). Poza tym ta 'pauza' działa tylko na aplikacje, które są uruchamiane za pomocą IDE, a nie bezpośrednio z pliku *.exe.
P-73562
crash
» 2013-01-11 10:26:45
Zawsze możesz użyć

C/C++
#include <stdlib.h> lub <cstdlib>
...
system( "PAUSE" );


#include <iostream>
...
cin.ignore();


#include <conio.h>  - tylko Windows
...
getch()

Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:
P-73563
kilroy
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-01-11 10:38:21
Ostatnie zdanie musiałbyś mi wytłumaczyć łopatologicznie, bo nie rozumiem. Cały czas otwierałem te pliki w taki sam sposób. Przez load w Code::blocksie.

@crash: tak właśnie robię, ale chciałbym wiedzieć, czy da się wrócić do starych ustawień
P-73564
crash
» 2013-01-11 10:54:30
DeżaWiWowi chodzi o to, że samoczynna pauza po kompilacji w C::B występuje tylko w C::B. Jeśli uruchomisz exe poza C::B to samoczynnej pauzy nie będzie, wtedy należy używać wspomnianych przeze mnie przykładów, o ile oczywiście chceta zatrzymać program
P-73567
kilroy
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-01-11 13:09:30
"samoczynna pauza po kompilacji w C::B występuje tylko w C::B. Jeśli uruchomisz exe poza C::B to samoczynnej pauzy nie będzie"

Wybaczcie, ale nie rozumiem tej części: "Jeśli uruchomisz exe poza C::B". Przecież uruchamiam swoje programy w code::blocksie, tak samo jak robiłem to wcześniej.

Jest nawet o tym w którymś z pierwszych rozdziałów. Że jeśli nie uruchomię programu z cmd.exe to go nie zobaczę. Ale niestety przyznam się jak tą poradę wcielić w życie. Bo nawet jeśli odpalę mój programik z cmd to magiczny komunikat się nie pojawi.
P-73570
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona