Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++] Pierwszy program

Ostatnio zmodyfikowano 2013-01-24 23:08
Autor Wiadomość
jasin7
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C++] Pierwszy program
» 2013-01-14 21:04:20
Witam, programowanie w c++ zaczalem dzisiaj, ale jakos mi to nie wychodzi. W logu pokazuja mi sie takie informacje:

-------------- Build: Debug in as ---------------

Compiling: Untitled1.cpp
Linking console executable: bin\Debug\as.exe
Output size is 913,10 KB
Process terminated with status 0 (0 minutes, 0 seconds)
0 errors, 0 warnings

Mam stworzony nowy projekt, kompa zresetowalem. Jesli to wam pomoze tutaj jest kod, ktory proboje skompilowac:

C/C++
#include <iostream>
using namespace std;
int main()
{
    cout << "test" << endl;
    return 0;
}
P-73963
DejaVu
» 2013-01-14 21:13:48
Coś się nie zgadza... czemu plik nazywa się "Untitled1.cpp", natomiast linker generuje "as.exe"? Zapewne utworzyłeś projekt i utworzyłeś następnie plik, ale nie dodałeś go do projektu, więc projekt jest pusty i kod, który wkleiłeś się nie kompiluje.
P-73965
jsc
» 2013-01-14 21:14:48
Działa tak, szybko że tego nie zauważa, trzeba go przytrzymać. Do tego służy funkcja getch () z biblioteki conio.h
P-73966
jasin7
Temat założony przez niniejszego użytkownika
niestety nie dziala
» 2013-01-14 21:42:27
komunikat ten sam po przeniesieniu pliku do projektu.
za to tworzy sie dzialajacy plik exe w lokacji D:\Nowy folder\as\bin\Debug
P-73973
Sakatoku
» 2013-01-15 00:36:12
Pokombinuj bo coś masz nie tak.

Ściągnij sobie mingwa z tej strony http://sourceforge.net/projects/mingw/files/

" Looking for the latest version? Download mingw-get-inst-20120426.exe (662.7 kB) "  // numerek może się różnić.

Zaznacz use pre-packaged potem daj " C:\MinGW " i zaznacz C Compiler + C++ Compiler.

Potem dodaj do " zmienne środowiskowe " C:\MinGW\bin + Nazwa zmiennej PATH.

Zainstaluj codeblocks bez tego czegos co sie zwie "  TDM-GCC  " - http://sourceforge.net/projects/codeblocks/files/Binaries/12.11/Windows/codeblocks-12.11-setup.exe/download

Jeśli po tym wszystkim nadal masz jakieś problemy to szukaj ich po za Ide lub kompilatorem.



P-73980
DejaVu
» 2013-01-15 03:45:54
Zamiast szukać kompilatora polecam jednak najpierw spróbować kompilacji 'bez tworzenia projektu'. Opis pierwszej kompilacji krok po kroku: » Kurs C++ » Poziom 1Uruchamiamy pierwszy program lekcja.

/edit:
Uruchamiasz aplikację za pomocą F9? Może tylko uruchamiasz proces kompilacji bez uruchomienia aplikacji?
P-73991
usmiech
» 2013-01-24 23:08:20
Nie wiem jaki compiler uzywasz... jesli Microsoft Visual Studio to kod powinien zawierac na poczatku dodatkowa linie.. jesli nie to moze faktycznie nie nazwales projektu i dlatego taki problem sie pojawil..
kod na Visual Studio...

C/C++
// test.cpp : Defines the entry point for the console application.
//

#include "stdafx.h" //linia zawsze wymagana przez Visual Studio
#include <iostream>
using namespace std;


int main() {
    cout << "Test" << endl;
    system( "Pause" ); //zatrzyma debugging
    return 0;
}
P-74948
« 1 »
  Strona 1 z 1