Aktualności serwisu cpp0x.pl
Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się!

Aktualności

Ostatnio na forum
Otwarty
2 posty
» 10 dni temu pisał DejaVu
Otwarty
5 postów
» wczoraj o godz. 08:01 pisał nicraM
Otwarty
2 posty
» 3 dni temu pisał jankowalski25
Otwarty
6 postów
» 4 dni temu pisał nanoant20
Otwarty
8 postów
» 5 dni temu pisał pekfos
Zamknięty
7 postów
» wczoraj o godz. 12:44 pisał dzikipawian
Zamknięty
6 postów
» 8 dni temu pisał pekfos
Zamknięty
3 posty
» 10 dni temu pisał alex889
Otwarty
2 posty
» 7 dni temu pisał pekfos
Zamknięty
7 postów
» 14 dni temu pisał mierzvoj
Otwarty
4 posty
» 9 dni temu pisał pekfos
Zamknięty
4 posty
» 17 dni temu pisał wojownik266
Zobacz więcej...

Ostatnio zmodyfikowane publikacje
2019-04-13 16:01
Wybieramy środowisko pracy
Rozdział 1. Omówienie dostępnych środowisk do programowania w C++.
lekcja
2019-02-04 16:01
Operacje bitowe
Rozdział 53. Omówienie operacji bitowych w języku C++.
lekcja
2019-03-20 11:01
Wskaźniki
Rozdział 43. W rozdziale opisano, jak tworzyć wskaźniki i jak nimi się posługiwać.
lekcja
2019-02-04 11:52
Wyjątki
Rozdział 52. Wyjątki i sytuacje wyjątkowe w C++
lekcja
2019-03-03 20:29
preprocesor
Aplikacja, która przetwarza pliki C i C++ zanim zostaną one przekazane do kompilatora.
aplikacja
2019-01-30 15:46
Wczytywanie tekstu - standardowy strumień wejścia
Rozdział 26. Wczytywanie tekstu za pomocą standardowego strumienia wejściowego. Omówiono użycie std::cin oraz funkcję std::getline.
lekcja
2019-02-07 00:21
Modyfikowanie tekstu i sprawdzanie jego długości
Rozdział 28. Modyfikowanie treści (wstawianie, kopiowanie i usuwanie fragmentów tekstu) oraz sprawdzanie długości tekstu.
lekcja
2019-01-30 15:37
Przekazywanie argumentów funkcji przez referencję
Rozdział 24. W niniejszej lekcji omówiono znaczenie słowa referencja oraz wyjaśniono działanie referencji w argumentach funkcji.
lekcja
Zobacz więcej...

Komunikaty administracyjne

Proszę z miejsca kasować źle nazwane tematy
2013-11-11 22:25
» Wiadomość napisana przez DejaVu

Do administratorów

Proszę kasować drugi i każdy kolejny źle nazwany temat każdego nowego użytkownika. Po to użytkownikom wyświetla się czerwona ramka pod każdym pierwszym postem tematu, aby się z nią zapoznali i szanowali nasze zasady. Wyjątki od tej zasady robimy gdy:
  • Wątek jest ciekawy i nie był jeszcze omawiany lub był słabo u nas omówiony;
  • Pierwszego tematu użytkownika również nie kasujemy - w ten sposób dajemy szansę na zapoznanie się z polityką naszego forum i przeczytaniem czerwonej ramki;
  • Nie kasujemy również tematów użytkowników, którzy są z nami na tyle długo, że ich nicki kojarzymy (lub licznik postów daje wymowną informację, że już trochę z nami są).
Powyższe podejście ma na celu zredukowanie pracy administracyjnej związanej z korygowaniem nazw tematów, bo jak widać ostatnio się to zjawisko nasiliło.
Zmiana regulaminu
2013-08-04 11:41
» Wiadomość napisana przez DejaVu
Wczoraj w godzinach popołudniowych nastąpiła zmiana regulaminu serwisu cpp0x.pl. Do regulaminu została wstawiona sekcja 8, która ma na celu umożliwienie cytowania wszelkich treści zamieszczanych przez użytkownika, do których użytkownik posiada prawa autorskie, ale nie dostarczył licencji użytkowania.
Zmienione zasady pozycjonowania tematów w dziale aktualności
2013-05-20 22:59
» Wiadomość napisana przez DejaVu
Ruszyły prace nad dalszym rozwojem naszego serwisu programistycznego :) Zmian będzie sporo, kilka z nich już widać, a wszystko po to, by żyło się nam lepiej :)

Zmiana regulaminu serwisu

Stosunkowo ważną wiadomością dla naszych użytkowników powinien być fakt, że w ciągu ostatnich dni został zaktualizowany regulamin serwisu. Co się w nim zmieniło? W sumie to nic istotnego, poza dopisaniem formalnej informacji o ciasteczkach. Fajnie? Fajnie... ale nie o tym chciałem pisać :)

Zmiana zasad pozycjonowania tematów

Znacznie ważniejszą informacją dla naszych użytkowników powinien być fakt, że zmieniły się zasady pozycjonowania tematów, wyświetlanych w dziale aktualności. Do tej pory najważniejszym kryterium pozycjonowania dla tematów była przede wszystkim data ostatnio dodanego posta. Mechanizm ten sprawdzał się przez dość długi czas, jednak wraz ze wzrostem ruchu na serwisie oraz zwiększeniem dziennej liczby tematów zakładanych na naszym forum stało się jasne, że mechanizm ten jest wybrakowany. Pozycjonowanie stosowane do tej pory skutecznie przyśpieszało rozwiązywanie tematów prostych, natomiast tematy ciekawe często znikały gdzieś w otchłani. Nowy mechanizm pozycjonujący ma wyeliminować problem 'zatapianych' i jednocześnie ciekawych tematów programistycznych, więc proszę nie być zaskoczonym, gdy nagle Waszym oczom ukaże się temat np. z 2010 roku :)
Hosting przedłużony na kolejny rok
2012-11-06 23:22
» Wiadomość napisana przez DejaVu
Kilka dni temu hosting w firmie home.pl został przedłużony na kolejny rok. Pomimo, iż usługa miewa gorsze dni i czasem sprawia problemy to mimo wszystko migracja serwisu do innej firmy na dzień dzisiejszy nie wchodzi w grę. Głównym ograniczeniem przy wyborze nowego hostingu są narzucone limity na rozmiar jednej bazy danych, który wynosi w większości firm hostingowych maksymalnie 2GB.
Nocna awaria serwera
2012-06-06 04:19
» Wiadomość napisana przez DejaVu
Dziś w nocy nastąpiła kolejna awaria serwera (przypominam, że nadal usługa jest hostowana w firmie home.pl). Serwis nie działał łącznie ponad półtorej godziny i dopiero zgłoszenie tego faktu do helpdeska oraz interwencja administratora przywróciła funkcjonowanie serwisu. Myślę, że jest to dobra puenta dotycząca jakości oferowanych usług przez firmę home.pl zważywszy na liczbę występujących awarii w ciągu ostatniego miesiąca.