Aktualności serwisu cpp0x.pl
Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się!

Aktualności

Ostatnio na forum
Otwarty
6 postów
» wczoraj o godz. 23:50 pisał j23
Otwarty
25 postów
» wczoraj o godz. 22:19 pisał mokrowski
Otwarty
1 post
» 9 dni temu pisał bobby.hl
Otwarty
6 postów
» wczoraj o godz. 21:59 pisał Panniikt
Otwarty
1 post
» wczoraj o godz. 21:53 pisał Borneq
Zamknięty
9 postów
» dzisiaj: 4h » 24 min temu pisał bobby.hl
Otwarty
8 postów
» wczoraj o godz. 19:37 pisał Ziko
Zamknięty
6 postów
» wczoraj o godz. 17:20 pisał alleczad
Otwarty
25 postów
» wczoraj o godz. 18:38 pisał maly7
Zamknięty
4 posty
» wczoraj o godz. 14:53 pisał hit
Otwarty
2 posty
» wczoraj o godz. 11:12 pisał hit
Zamknięty
5 postów
» wczoraj o godz. 12:09 pisał tomek66m
Otwarty
3 posty
» wczoraj o godz. 08:35 pisał Kokotek
Zamknięty
2 posty
» wczoraj o godz. 11:09 pisał hit
Zamknięty
7 postów
» 2 dni temu pisał mateczek
Otwarty
6 postów
» 3 dni temu pisał czaffik
Zobacz więcej...

Ostatnio zmodyfikowane publikacje
wczoraj o godz. 12:52
SetConsoleCursorPosition
Ustawia pozycję kursora dla określonej konsoli.
funkcja
2016-10-30 19:44
Metody stałe
6. Metody stałe.
lekcja
27 dni temu
strncpy
Kopiuje określoną liczbę znaków łańcucha.
funkcja
2016-10-10 17:41
Instrukcja warunkowa if ... else
Rozdział 13. Sterowanie przebiegiem programu za pomocą instrukcji warunkowej if ... else.
lekcja
41 dni temu
Dobre praktyki wytwarzania oprogramowania
Artykuł omawia dobre praktyki wytwarzania oprogramowania w oparciu o 18 letnie doświadczenie w branży IT z punktu widzenia dewelopera/programisty. Artykuł nawiązuje do praktyk zalecanych w projektach domowych, praktyk stosowanych w projektach komercyjnych, zalety i wady poszczególnych rozwiązań związanych z organizacją projektu, organizacją pracy w projekcie itp.
artykuł
» Nie zaimplementowano!
2016-07-20 20:19
Wstęp
Rozdział 1. Opis biblioteki i skąd można ją pobrać.
lekcja
2016-11-10 16:32
operator konwersji
Przeciążanie operatora konwersji w języku C++.
operator - metoda
2016-06-20 15:01
camelCase
Notacja do czytelnego zapisywania wyrazów bez używania odstępów. W notacji camelCase każdy wyraz oprócz pierwszego zapisuje się z wielkiej litery (np. przykladowyNapisCamelCase).
pojęcie
» Pojęcia » Inne
Zobacz więcej...

Komunikaty administracyjne

Proszę z miejsca kasować źle nazwane tematy
2013-11-11 22:25
» Wiadomość napisana przez DejaVu

Do administratorów

Proszę kasować drugi i każdy kolejny źle nazwany temat każdego nowego użytkownika. Po to użytkownikom wyświetla się czerwona ramka pod każdym pierwszym postem tematu, aby się z nią zapoznali i szanowali nasze zasady. Wyjątki od tej zasady robimy gdy:
  • Wątek jest ciekawy i nie był jeszcze omawiany lub był słabo u nas omówiony;
  • Pierwszego tematu użytkownika również nie kasujemy - w ten sposób dajemy szansę na zapoznanie się z polityką naszego forum i przeczytaniem czerwonej ramki;
  • Nie kasujemy również tematów użytkowników, którzy są z nami na tyle długo, że ich nicki kojarzymy (lub licznik postów daje wymowną informację, że już trochę z nami są).
Powyższe podejście ma na celu zredukowanie pracy administracyjnej związanej z korygowaniem nazw tematów, bo jak widać ostatnio się to zjawisko nasiliło.
Zmiana regulaminu
2013-08-04 11:41
» Wiadomość napisana przez DejaVu
Wczoraj w godzinach popołudniowych nastąpiła zmiana regulaminu serwisu cpp0x.pl. Do regulaminu została wstawiona sekcja 8, która ma na celu umożliwienie cytowania wszelkich treści zamieszczanych przez użytkownika, do których użytkownik posiada prawa autorskie, ale nie dostarczył licencji użytkowania.
Zmienione zasady pozycjonowania tematów w dziale aktualności
2013-05-20 22:59
» Wiadomość napisana przez DejaVu
Ruszyły prace nad dalszym rozwojem naszego serwisu programistycznego :) Zmian będzie sporo, kilka z nich już widać, a wszystko po to, by żyło się nam lepiej :)

Zmiana regulaminu serwisu

Stosunkowo ważną wiadomością dla naszych użytkowników powinien być fakt, że w ciągu ostatnich dni został zaktualizowany regulamin serwisu. Co się w nim zmieniło? W sumie to nic istotnego, poza dopisaniem formalnej informacji o ciasteczkach. Fajnie? Fajnie... ale nie o tym chciałem pisać :)

Zmiana zasad pozycjonowania tematów

Znacznie ważniejszą informacją dla naszych użytkowników powinien być fakt, że zmieniły się zasady pozycjonowania tematów, wyświetlanych w dziale aktualności. Do tej pory najważniejszym kryterium pozycjonowania dla tematów była przede wszystkim data ostatnio dodanego posta. Mechanizm ten sprawdzał się przez dość długi czas, jednak wraz ze wzrostem ruchu na serwisie oraz zwiększeniem dziennej liczby tematów zakładanych na naszym forum stało się jasne, że mechanizm ten jest wybrakowany. Pozycjonowanie stosowane do tej pory skutecznie przyśpieszało rozwiązywanie tematów prostych, natomiast tematy ciekawe często znikały gdzieś w otchłani. Nowy mechanizm pozycjonujący ma wyeliminować problem 'zatapianych' i jednocześnie ciekawych tematów programistycznych, więc proszę nie być zaskoczonym, gdy nagle Waszym oczom ukaże się temat np. z 2010 roku :)
Hosting przedłużony na kolejny rok
2012-11-06 23:22
» Wiadomość napisana przez DejaVu
Kilka dni temu hosting w firmie home.pl został przedłużony na kolejny rok. Pomimo, iż usługa miewa gorsze dni i czasem sprawia problemy to mimo wszystko migracja serwisu do innej firmy na dzień dzisiejszy nie wchodzi w grę. Głównym ograniczeniem przy wyborze nowego hostingu są narzucone limity na rozmiar jednej bazy danych, który wynosi w większości firm hostingowych maksymalnie 2GB.
Nocna awaria serwera
2012-06-06 04:19
» Wiadomość napisana przez DejaVu
Dziś w nocy nastąpiła kolejna awaria serwera (przypominam, że nadal usługa jest hostowana w firmie home.pl). Serwis nie działał łącznie ponad półtorej godziny i dopiero zgłoszenie tego faktu do helpdeska oraz interwencja administratora przywróciła funkcjonowanie serwisu. Myślę, że jest to dobra puenta dotycząca jakości oferowanych usług przez firmę home.pl zważywszy na liczbę występujących awarii w ciągu ostatniego miesiąca.