Konferencja WGK 2011 - dzień drugi
Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się!

Konferencja WGK 2011 - dzień drugi

2011-09-04 22:34
Wiadomość napisana przez DejaVu
Drugi dzień konferencji poświęcony wytwarzaniu gier komputerowych przebiegł w podobnym tonie do dnia pierwszego. Większość wykładów była warta wysłuchania, jednak trafił się moim zdaniem jeden niewypał w postaci wykładu w języku angielskim...

Angielski jest niezbędnym elementem dla każdego szanującego się programisty - nie popadajmy jednak ze skrajności w skrajność. Internet jest 'napakowany' wszelkimi informacjami związanymi z programowaniem, które są opracowane w języku angielskim - w końcu dla dziedziny programowania jest to język ojczysty. Konferencje takie powinny więc być organizowane w języku maksymalnie przystępnym dla odbiorców, czyli w języku ojczystym.

Poza tym jednym 'wyskokiem', który w moim przekonaniu był nietrafiony - wykłady były bardzo interesujące. Materiały, które mają się wkrótce pokazać na stronie WGK z pewnością nie oddadzą klimatu jaki można było poczuć uczestnicząc w tym przedsięwzięciu, jednak dadzą szerszy pogląd na tematy, które zostały poruszone.

Dnia drugiego dało się również odczuć wyrażany niedosyt niektórych uczestników konferencji, bowiem pierwsze dwa dni były stricte techniczne dla programistów, więc osoby zainteresowane grafiką niestety czuły niedosyt po pierwszych dwóch dniach.

To by było na tyle z mojej relacji drugiego dnia WGK 2011 :)