Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

potęgi i pierwiastki

Ostatnio zmodyfikowano 2013-02-27 17:16
Autor Wiadomość
ison
» 2013-02-27 00:12:23
@megatron Nie musisz pisać post za postem, jak ktoś będzie chciał pomóc to pomoże.

@chlorek ja jestem taki ze chodze wlasnymi sciezkami, to ze ktos cos zrobil juz za nas to nie znaczy ze nie mozemy tego juz robic. Wiem ze kazdy uzywa tych bibliotek ulatwiajacych, ale po co.troche samodzielnosci!!!
Takich rzeczy się nie robi od zera jeśli są w standardowych bibliotekach, nikt bisekcją nie będzie liczył pierwiastka.

@StuFfii
http://www.cplusplus.com/reference/cmath/pow/
masz, z przykładem nawet
P-77189
megatron
» 2013-02-27 00:16:46
Czasami dobrze jest uzyc jakiejs biblioteki np. Graficznej albo dzwiekowej, ale do zwyklych obliczen matematycznych to biblioteka jest zbedna, ja stawiam bardziej na kreatywnosc, chce tworzyc cos samemu, pewnie to nienormalne ale jak uzywam czegos co juz ktos zrobil czuje sie jakos dziwnie
P-77190
ison
» 2013-02-27 00:19:53
Czasami dobrze jest uzyc jakiejs biblioteki np. Graficznej albo dzwiekowej, ale do zwyklych obliczen matematycznych to biblioteka jest zbedna, ja stawiam bardziej na kreatywnosc, chce tworzyc cos samemu, pewnie to nienormalne ale jak uzywam czegos co juz ktos zrobil czuje sie jakos dziwnie
Gwarantuję Ci, że na tym poziomie nie napiszesz sam liczenia pierwiastka.
P-77193
Wasilek
» 2013-02-27 01:10:12
Korzystanie z gotowych i popularnych rozwiązań to przede wszystkim zapewnienie czytelności kodu sobie(raz zapamiętasz i w każdym projekcie już masz) oraz innym programistom. Oprócz tego kod jest po prostu krótszy :)
P-77194
StuFfii
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-02-27 15:30:42
Ok ptęgi zrobiłem domowym, chaotycznym sposobem ale ten sposób jset mało wydajny i niestety jest mały zakres. Chciałbym utworzyć uniwersalny kalkulator liczący silnie , pierwiastkujący, potęgujący..., więc nie zadawalala mnie 10 potęga więc dalej musze szukać:

C/C++
case 6:
if( b == 0 )
     std::cout << "1" << std::endl;

if( b == 1 )
     std::cout << a << " do potegi " << b << "= " << a << std::endl;

if( b == 2 )
     std::cout << a << " do kwadratu " << "= " << a * a << std::endl;

if( b == 3 )
     std::cout << a << " do szescianu " << "= " << a * a * a << std::endl;

if( b == 4 )
     std::cout << a << " do potegi " << b << "= " << a * a * a * a << std::endl;

if( b == 5 )
     std::cout << a << " do potegi " << b << "= " << a * a * a * a * a << std::endl;

if( b == 6 )
     std::cout << a << " do potegi " << b << "= " << a * a * a * a * a * a << std::endl;

if( b == 7 )
     std::cout << a << " do potegi " << b << "= " << a * a * a * a * a * a * a << std::endl;

if( b == 8 )
     std::cout << a << " do potegi " << b << "= " << a * a * a * a * a * a * a * a << std::endl;

if( b == 9 )
     std::cout << a << " do potegi " << b << "= " << a * a * a * a * a * a * a * a * a << std::endl;

if( b == 10 )
     std::cout << a << " do potegi " << b << "= " << a * a * a * a * a * a * a * a * a * a << std::endl;

Kolejny problem: bibloteka?

JAK się tego używa???
Nie ogarniam.

Więc zadam po raz kolejny pytanie:

Jaki jest najbardziej wydajny, najkrótszy i najpewniejszy sposób liczenia potęg i pierwiastków?
P-77212
Chlorek
» 2013-02-27 15:35:41
Zazwyczaj polega to na dyrektywie #include "header" lub #include <header> ;) W twoim przypadku jest to
#include <math.h>

W C++ chyba jest też:
#include <cmath.h>

Do obliczenia pierwiastka używasz tego http://www.cplusplus.com/reference/cmath/sqrt/.

#Edit
Co do najbardziej wydajnego sposobu, z tego co wyczytałem w mojej książeczce kiedyś to nawet mnożenie nie jest najbardziej wydajne, mało tego dodawanie nawet też nie jest najbardziej wydajne :D Coś pamiętam o przesunięciach bitowych, czy jakoś tak to się zwało, ale sam nic więcej na ten temat nie powiem. Najlepiej korzystać z cmath.h, jest to powszechnie stosowana (standard STL) i wydajna biblioteka.
P-77213
StuFfii
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-02-27 16:05:57
a co zrobić z
getch();
???

potęgi mają wyglądać tak???
C/C++
#include <iostream>
#include <conio.h>
#include <math.h>
int main()
{
    double liczba, potega;
    std::cout << "Podaj liczbe: ";
    std::cin >> liczba;
    std::cout << "Do ktorej potegi podniesc liczbe " << liczba << "? Wpisz wartosc: ";
    std::cin >> potega;
    std::cout << "pow(" << liczba << "," << potega << ")=" << pow( liczba, potega ) << std::endl;
    getch();
    return( 0 );
}
P-77215
Chlorek
» 2013-02-27 16:07:15
Nie rozumiem co masz na myśli mówiąc "a co zrobić z getch()". A co do kodu, masz kompilator to sprawdź czy działa ;)
P-77216
1 2 « 3 » 4 5
Poprzednia strona Strona 3 z 5 Następna strona