Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

pętla do-while

Ostatnio zmodyfikowano 2013-03-12 03:06
Autor Wiadomość
rooker
Temat założony przez niniejszego użytkownika
pętla do-while
» 2013-03-11 19:01:28
Mam zadanie:
Wczytywac liczby całkowite a do momentu, gdy dwie kolejne liczby beda równe odpowiednio dwóm
pierwszym. Wydrukowac sume parzystych liczb tego ciagu (wliczajac w to dwie ostatnie). Przyjac dla
uproszczenia, ze w ciagu sa co najmniej 4 liczby. Program napisac bez uycia tablic.

Zrobiłem je i proszę o sprawdzenie, gdyż nie dokońca rozumiem tej uwagi "Przyjac dla
uproszczenia, ze w ciagu sa co najmniej 4 liczby."

C/C++
{
    int liczba1, liczba2, liczba_akt, liczba_poprz, suma_parzystych;
    suma_parzystych = 0;;
    cin >> liczba_akt;
    liczba1 = liczba_akt;
    liczba_poprz = liczba_akt;
    cin >> liczba_akt;
    liczba2 = liczba_akt;
    do
    {
        liczba_poprz = liczba_akt;
        cin >> liczba_akt;
        if( liczba_akt % 2 == 0 )
        {
            suma_parzystych += liczba_akt;
        }
    } while(( !( liczba_poprz == liczba1 ) ||!( liczba_akt == liczba2 ) ) &&( !( liczba_poprz == liczba2 ) ||!( liczba_akt == liczba1 ) ) );
P-78120
pekfos
» 2013-03-11 20:50:34
Jeżeli rozważasz założenie tematu związanego ze sprawdzeniem poprawności kodu źródłowego to wiedz, że my nie jesteśmy od tego. Program albo działa, albo nie i jeżeli napisałeś go sam to również powinieneś umieć go samodzielnie przetestować oraz umieć samodzielnie odpowiedzieć na to pytanie.
» Porady dla użytkowników cpp0x.plZakładanie tematów na forum zalecenie
P-78129
rooker
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-03-11 22:01:13
Program działa, chodziło mi jedynie o ewentualne zaproponowanie czegoś bardziej efektywnego.
P-78136
usmiech
» 2013-03-12 03:06:31
Wg mnie to troche dziwny kod, ale jesli mowisz , ze dziala to oki.... A swoja droga co znaczy, ze kod dziala ?  Powtarzam az do znudzenia , jest taka zasada w programowaniu a nazywa sie KISS... po angielsku, bo to angielski skrot... Keep It Simple.... Stupid. Wkleiles kawalek kodu, ja zrobilbym to tak:
w petli do..while poprosilbym uzytkownika o podanie dwoch cyfr . Podawalby on tak dlugo te dwie cyfry, az do momentu powtorzenia poprzednio wprowadzonych. Potem program wyszukalby  liczby parzyste wsrod wprowdzonych poprzednio przez uzytkownika, obliczyl sume i wydrukowal to na ekranie .. koniec, pozdrawiam :) /no chyba, ze zle zrozumialem Twoje zadanie albo jesli chodzilo w wczytywanie liczb z danej tablicy,ale w takim przypadku kod bylby jeszcze prostszy  /
P-78142
« 1 »
  Strona 1 z 1