Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Zapisywanie/Odczytywanie obiektow klasy z/do pliku (binarnie) Pytan kilka.

Ostatnio zmodyfikowano 2013-03-15 19:54
Autor Wiadomość
maze
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Zapisywanie/Odczytywanie obiektow klasy z/do pliku (binarnie) Pytan kilka.
» 2013-03-15 19:20:41
czesc,

wracam znowu do kwesti zapisywania/odczytywania obiektow klasy, i mam teraz mam nadzieje bardziej konkretne pytania.

1. Obiekty sa tworzone w tablicy wskaznikow na nie. baza. Kazdy obiekt zawiera dynamicznie tworzona tablice, ktorej rozmiar ustala uzytkownik.

2. Napisalem kod zapisujacy binarnie utworzone tablice, tylko teraz nie wiem jak odczytac prawidlowo pozniej ten plik, skoro kazdy z obiektow moze miec inny rozmiar??? (uzytkownik decyduje o rozmiarze wewnetrzenej tablicy).

3. Konstruktor obiektu tworzy tablice dynamicznie, tak wiec sizeof(obiekt) zwroci rozmiar z adresem wskaznika, a nie tablicy, dobrze mysle?

Chcialem podzielic wielkosc pliku przez rozmiar sizeof(klasa), no ale te obiekty maja przeciez rozna wielkosc.


Pytanie: Jak mozna wczytac takie obiekty z pliku?? Jak zaznaczyc koniec jednego obiektu od drugiego w pliku binarnym?
P-78450
pekfos
» 2013-03-15 19:28:54
Zapisuj do pliku ilość danych. Wtedy będziesz wiedział, ile trzeba wczytać.

3. Konstruktor obiektu tworzy tablice dynamicznie, tak wiec sizeof(obiekt) zwroci rozmiar z adresem wskaznika, a nie tablicy, dobrze mysle?
Rozmiar klasy jest stały i znany w czasie kompilacji.
P-78453
maze
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-03-15 19:45:39
No okey,

bede mial wtedy ilosc elementow, ale dalej nie bede wiedzial ile bajtow ma poszczegolny z nich, a wiec po ile danych mam kolejno wczytac?

Rozmiar klasy jest staly, ale rozmiar kazdego z obiektow juz nie (jezeli zawiera dynamiczna tablice) , no bo jej wielkosc jest wprowadzana po kompilacji w programie.

Czy zle rozumiem?

P-78459
pekfos
» 2013-03-15 19:49:17
bede mial wtedy ilosc elementow, ale dalej nie bede wiedzial ile bajtow ma poszczegolny z nich, a wiec po ile danych mam kolejno wczytac?
Więc zapisz i to. Żałujesz dwóch bajtów?
P-78460
maze
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-03-15 19:54:42
wlasnie, jak wracalem do komputera to o tym pomyslalem.  Ciezko moj mozg pracuje yh. thx
P-78462
« 1 »
  Strona 1 z 1