Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Qt] Przejście na koniec pliku tekstowego

Ostatnio zmodyfikowano 2013-04-04 20:28
Autor Wiadomość
Unlimited
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Qt] Przejście na koniec pliku tekstowego
» 2013-04-04 20:08:46
Witam. Mam problem z przejściem na koniec pliku .txt. Otóż w C++ wystarczyło tylko dodać pętlę
while( !plik.eof() )
 i było po problemie lecz w Qt to nie działa. Może ktoś powiedzieć jak to zrobić?

//tak na marginesie nie rozumiem polityki Qt. Dlaczego piszą że jest to biblioteka do C++... Przecież i tak większość musi się opierać na QString czyli stringu Qt a nie C++. Np taki QLineEdit - nie można mu wprowadzić domyślnej wartości ze string tylko wymagany jest QString...
P-79947
SeaMonster131
» 2013-04-04 20:13:01
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:

1. link: http://www.java2s.com/Code/Cpp/Qt/Readfiletillfileend.htm
P-79948
Unlimited
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-04-04 20:24:59
Aż mi głupio bo po:
1. szukałem w google tylko pod inną frazą i nic nie znalazłem
2. sprawdziłem w dokumentacji i nawet użyłem tego atEnd() w programie ale nie działało
Dlaczego?
nie dodałem QFile::ReadOnly do już istniejącego WriteOnly i Text...

Sory za tak głupie pytanie.

Oczywiście wielkie dzięki za rozwiązanie mojego problemu
P-79949
m4tx
» 2013-04-04 20:26:07
//tak na marginesie nie rozumiem polityki Qt. Dlaczego piszą że jest to biblioteka do C++... Przecież i tak większość musi się opierać na QString czyli stringu Qt a nie C++. Np taki QLineEdit - nie można mu wprowadzić domyślnej wartości ze string tylko wymagany jest QString...
No bo to jest biblioteka do C++... Nie użyjesz jej w Pascalu, Javie, Ruby, C, Brainfucku, Whitespace, Pythonie, Objective-C, Assembly, Object Pascalu, Lua, Bashu i wielu innych językach, dlatego właśnie jest to biblioteka dla C++... (tzn. użyjesz, ale za pomocą bindów z C++) A jeśli chodzi o stringi to tak jest w większości bibliotek GUI i nie tylko. I one też się nazywają bibliotekami dla C++ i nikomu to nie przeszkadza :)
P-79950
killjoy
» 2013-04-04 20:28:00
A czemu nie można ze zwykłego stringa? Robisz tak:
QString( stdstring.c_str() );
 i to dajesz jako argument funkcji w której ustawiasz tekst dla lineedita.
P-79951
« 1 »
  Strona 1 z 1