Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Qt] Wyświetlanie podanych danych

Ostatnio zmodyfikowano 2013-04-09 15:05
Autor Wiadomość
Unlimited
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Qt] Wyświetlanie podanych danych
» 2013-04-05 17:52:37
Witam. Chcę osiągnąć taki efekt jak np na screenie z google niżej:
nie wiem czy użyć tableview czy tablewidget. Czym się różnią?

Nie interesuje mnie efekt wpisywania danych od razu do bloków (jak to jest w excelu) tylko chce mieć samo wyświetlanie już dodanych danych (takiego pseudo excela wyklikałem sobie ale taki efekt mnie nie interesuje).
Np. wchodzę w przycisk w programie "dodaj" wyskakuje nowe okienko podaje np tytuł książki, autora itd potem daje OK, okienko się zamyka zostaje to główne okno i tam pojawiają się dane tej książki. I żeby je zmienić klikam w np tytuł książki (i tutaj ważne zaznacza się cały wiersz, nie tak jak w excelu ze tylko by się zaznaczył tytuł książki) a następnie klikam sobie w przycisk w programie edytuj i tam w nowym okienku edytuje.
Moje GUI wygląda tak:
Opcje dodaj i edytuj działają w oparciu o plik. Chcę to zrobić w taki sposób jaki opisałem wyżej. Nakieruje ktoś?
P-79998
Mrovqa
» 2013-04-05 18:00:18
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:
I pierwszy link: http://www.qtcentre.org/threads/13663-qtablewidget-and-qtableview
The QTableWidget class provides an item-based table view with a default model.
...
If you want a table that uses your own data model you should use QTableView rather than this class.
Jak widać - wystarczyło zaglądnąć do dokumentacji.
P-79999
Unlimited
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-04-05 18:38:42
Dzięki tylko że mój zawodowy angielski nie jest za dobry. Co to jest ten domyślny model?
P-80003
Unlimited
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-04-06 12:54:11
A jak operować na głównym oknie jeśli aktualnie jestem na innym?
Próbowałem includować okno główne do tego drugiego ale wtedy nie działa mi zapis:
Ui_MainWindow.tableWidget->setRowCount(1);
kompilator drze się o kropkę :/ tak też czułem że taki zapis nie wyjdzie ale nie mam pomysłu na inny.
P-80044
sajmon
» 2013-04-06 14:16:26
spróbuj może metodą parent() czy coś takiego
P-80057
Unlimited
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-04-06 18:52:02
Niestety nic ciekawego nie wyczytałem na temat parent()
P-80090
sajmon
» 2013-04-06 18:59:36
hmm ale inne okno czyli masz na myśli jakieś okno dialogowe aplikacji tak ?
to wtedy jak ustawisz temu dialogowi jako rodzica swoje główne okno to wtedy w klasie dialogu metoda parent() powinna zwrócić wskaźnik na te twoje główne okno.
Jak to jest w praktyce nie wiem ale spróbuj przetestować takie rozwiązanie :P :)
P-80093
Unlimited
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-04-09 15:05:37
Rozwiązałem ten problem zapisując dane z QDialoga do pliku a potem w QMainWindow wczytuje te dane z pliku do zmiennych ;)
Tak wiem że na około ale jakoś z tym parent nie daje już rady
P-80261
« 1 »
  Strona 1 z 1