Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

E-hazard - legalny czy nie?

Ostatnio zmodyfikowano 2013-05-11 12:27
Autor Wiadomość
SeaMonster131
Temat założony przez niniejszego użytkownika
E-hazard - legalny czy nie?
» 2013-05-10 22:19:18
Mam takie pytanie do Was. Wiele czytałem na ten temat, ale jednak dużo się też nie dowiedziałem.
Przypuśćmy, że mamy sobie pewną stronę. Możemy wpłacić na nią pewną ilość pieniędzy, następnie np postawić 5zł i zagrać z drugim graczem w jakąś tam prostą grę. Wygrywa tylko jeden gracz i zgarnia on całą sumę. W każdym momencie może on też sobie wypłacić uzbieraną sumę.

Czy takie coś jest legalne w Polsce?
P-82618
akwes
» 2013-05-10 22:21:38
Pierwsze pytanie brzmi czy jesteś w 100% pewien, że będziesz w stanie udowodnić, że ta gra nie jest grą losową :)

// Jeżeli nie to
http://www.krakow.ic.gov.pl/index.php /gryhazardowe-aktualnosci/643-organizowanie-maych-loterii-fantowych-bez-zezwolenia

Poza tym, ogólnie ustawa antyhazardowa została zaskarżona do UE i przegrała...

http://www.surebety.pl/teoria-zakladow-bukmacherskich,ustawa-hazardowa.html

Ogólnie taki portal mógłby mieć znamiona i gry losowej i bukmacherski. Gra losowa - wynik w pewnym stopniu jest losowy. Bukmacherska - bo obstawiasz, tyle że stawiasz na siebie.
P-82619
DejaVu
» 2013-05-10 22:22:13
Sprawdź jak funkcjonują polskie serwisy realizujące taką działalność. Alternatywa:
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:
P-82620
SeaMonster131
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-05-10 22:25:55
@akwes: Tak. Taką grą może być np.. kółko i krzyżyk, wiec jak mniemam, gra losowa to nie jest ;)

@DejaVu: Z tego co się dowiedziałem, istnieją 3 opcje. Albo nie zwracać na to uwagi i prowadzić taką stronę z e-hazardem, albo wpłacić dużą sumę pieniędzy na licencję albo założyć firmę np na Malcie. I teraz nie wiem, czy pierwsza opcja jest odpowiednia :)

//
Zgodnie z obowiązującym prawem w internecie można urządzać jedynie tzw. zakłady wzajemne, ale pod warunkiem, że organizator dostanie na to zezwolenie od ministerstwa finansów i zapłaci 480 tys. złotych zabezpieczenia.

[...]

Zakłady wzajemne – są zakłady o wygrane pieniężne lub rzeczowe, polegające na odgadywaniu:
2. zaistnienia różnych zdarzeń, w których uczestnicy wpłacają stawki, a wysokość wygranych zależy od umówionego, między przyjmującym zakład a wpłacającym stawkę, stosunku wpłaty do wygranej – bukmacherstwo.

Jednak cytowana treść pochodzi z 7 lutego 2012 i nie wiem czy jest nadal aktualna. Na początku tego roku też podobno jakieś zmiany weszły.
P-82621
akwes
» 2013-05-10 22:40:18
No to pozostaje Ci przeczytać tekst jednolity ustawy anty-hazardowej :P A właściwie to najnowszą nowelizację.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20092011540
+ akty powiązane
P-82622
SeaMonster131
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-05-11 12:27:21
No nic, z tego co wyczytałem, w moim przypadku trzeba by było starać się o licencję na bukmacherstwo. Można też założyć stronę na serwerze w Gibraltarze czy Malcie, ale Ministerstwo Finansów takie spółki też ściga.

Cóż, dzięki za pomoc :)
P-82634
« 1 »
  Strona 1 z 1