Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++] Wprowadzenie danych w konsoli bez klawisza enter

Ostatnio zmodyfikowano 2013-05-30 17:22
Autor Wiadomość
corthell
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C++] Wprowadzenie danych w konsoli bez klawisza enter
» 2013-05-21 13:12:09
Witam.

Pracuje nad programem i zastanawiam się nad pewnym problemem. Mianowicie, czy jest jakiś sposób aby wczytać dane np: cyfry kodu kreskowego za pomocą recznego czytnika kodów, do zmiennej bez używania klawisza Enter, jako potwierdzenia? Poprostu: odczyta kod i przechodzi do np. wyswietlenia tego nr z notacją << "Kod kreskowy nr" << zmienna; Dodam, że program jest wyświetlany w konsoli.

Pozdrawiam.
P-83490
cyklopek11
» 2013-05-21 13:36:34
Doprecyzuj co rozumiesz:
" ... cyfry kodu kreskowego za pomocą recznego czytnika kodów, do zmiennej bez używania klawisza Enter, jako potwierdzenia?..."
Chodzi o ręczne wpisywanie za pomocą klawiatury czy generowanie przez czytnik jakiejś struktury danej, którą trzeba dalej obsłużyć w programie?
P-83491
corthell
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-05-21 13:46:12
Raczej wygenerowanie przez czytnik zeskanowanych danych z np. kodu kreskowego jakiegoś produktu.
P.S. to nie to samo co wprowadzenie z klawiatury danych? :)
P-83492
cyklopek11
» 2013-05-21 14:12:04
Czyli współpraca programu z zewnętrznym urządzeniem. W takiej sytuacji ja ci nie pomogę, ale podczepię się pod pytanie jak to zrobić :-)
P-83495
pekfos
» 2013-05-21 14:58:19
za pomocą recznego czytnika kodów, do zmiennej bez używania klawisza Enter, jako potwierdzenia?
Co rozumiesz przez "ręczny czytnik kodu"? Klawiatura?
Jeśli tak, wczytuj pojedyncze znaki, na przykład za pomocą getch() z conio.h.

W takiej sytuacji ja ci nie pomogę
Nie ma to jak post, który wnosi coś do tematu ;)

zastanawiam się nad pewnym problem
Ah ten trudny Polska język.. ;)
P-83503
corthell
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-05-21 15:43:24
Przepraszam za literówkę, już poprawiam.
Poprzez "ręczny czytnik kodów" rozumie... urządzenie, ręczne, emitujące ładną, czerwoną, szeroką wiązkę laserową, dzięki któremu jest możliwość odczytywania kodów kreskowych i QR. Trochę poczytałem o tych urządzeniach i wydaje mi się, że problem rozwiąże samo urządzenie, które po odpowiednim ustawieniu wysyła po zeskanowaniu coś w rodzaju polecenia imitującego wciśniecie klawisza Enter.

cyklopek11: samo wczytanie zeskanowanego kodu (ciągu cyfr pod kodem) do konsoli gdy program czeka na strumień wejściowy następuje automatycznie bez żadnych zbędnych czynności (tak samo jakbyś otworzył notatnik i zeskanował kod... nr pojawi się w okienku:)
P-83508
cyklopek11
» 2013-05-21 21:27:34

cyklopek11: samo wczytanie zeskanowanego kodu (ciągu cyfr pod kodem) do konsoli gdy program czeka na strumień wejściowy następuje automatycznie bez żadnych zbędnych czynności (tak samo jakbyś otworzył notatnik i zeskanował kod... nr pojawi się w okienku:)


Jeśli nie ma komunikacji przez jakikolwiek port to jak ci to ma wczytać automatycznie? Jak strumień czeka na dane "sformatowane" a Ty mu wpuścisz binarne to też Ci może nic nie wczytać. Więc nie pisz, że automatycznie.
Notatnik z kolei zostawmy w spokoju bo tam nie ma strumienia w sensie iostream. 
Przede wszystkim odpowiedziałbym sobie na pytanie przez jaki interfejs komunikuje się to urządzenie z kompem? KBW, RS232, USB? Później bym poszukał informacji kluczowych np. "komunikacja USB c++" itd. 
P-83556
pekfos
» 2013-05-21 21:34:36
samo wczytanie zeskanowanego kodu do konsoli [..] następuje automatycznie bez żadnych zbędnych czynności
Jeśli dobrze zrozumiałem, problem leży tylko w tym, by to zatwierdzić enterem.
P-83557
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona