Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[SDL] undefined reference to `SDL_RWFromFile'

Ostatnio zmodyfikowano 2013-05-30 18:28
Autor Wiadomość
fers334
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[SDL] undefined reference to `SDL_RWFromFile'
» 2013-05-26 12:22:23
Witam. Pisząc bibliotekę natknąłem się na problem, a mianowicie wyskakuje mi błąd z którym nie potrafię sobie poradzić wcześniej miałem podobne ale udało mi się je usunąć oto błąd :


C:\Documents and Settings\Fers\Pulpit\Pliki c++\Game_Object\libGame_Object.a(Sound_Load.o): In function `ZN10Sound_LoadC2EPKc':
C:/Documents and Settings/Fers/Pulpit/Pliki c++/Game_Object/src/Sound_Load.cpp:7: undefined reference to `SDL_RWFromFile'

Pojawia się on w tej części biblioteki :

C/C++
Sound_Load::Sound_Load( const char * nazwa_pliku_dzwiekowego )
    : efekt_dzwiekowy( 0 )
{
    this->nazwa_pliku_dzwiekowego = nazwa_pliku_dzwiekowego;
    efekt_dzwiekowy = Mix_LoadWAV( nazwa_pliku_dzwiekowego ); // <----- Tu jest błąd o którym mowa
}

Chciałbym dodać że w linkerze są wszystkie pliki takie jak :


- C:\Documents and Settings\Fers\Pulpit\Pliki do programow\SDL-1.2.15\lib\SDL_ttf.lib
- C:\Documents and Settings\Fers\Pulpit\Pliki do programow\SDL-1.2.15\lib\SDL_image.lib
- C:\Documents and Settings\Fers\Pulpit\Pliki do programow\SDL_mixer-1.2.12\lib\x86\SDL_mixer.lib
- C:\Documents and Settings\Fers\Pulpit\Pliki c++\Game_Object\libGame_Object.a

Musiałem je tam dać z powodu że przy pisaniu biblioteki kompilator tego wymagał.
W Other linker options także są oto te dane :

-lmingw32 -lSDLmain -lSDL -lSDL_image -lSDL_ttf -lSDL_mixer

Proszę o pomoc.
P-83938
DejaVu
» 2013-05-26 13:25:11
To jest błąd linkera - trzeba w opcjach kompilacji projektu dodać bibliotekę SDL, która ma być linkowana.

http://stackoverflow.com/questions/7219018/sdl-linker-errors
http://www.gamedev.net/topic/285081-why-error/

Project->ProjectOptions->Parameters->Linker->
then in the linker box type
-lmingw32 -lsdlmain -lsdl

Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:

/edit:
Hm... napisałeś, że masz pododawane biblioteki...

/edit2:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?p=515065

I was able to compile the program by adding compiler flags:
`sdl-config --cflags --libs`

/edit3:
W zasadzie jakiego tematu w Googlach by się nie otworzyło to i tak wszystkie kręcą się wokół tych samych odpowiedzi :P
P-83952
fers334
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-05-26 13:42:58
Czy mógłbym prosić byś mi wyjaśnił co mam ustawić w CODE::BLOCK,ponieważ nie rozumiem.
Problem w tym że samo SDL zawsze działa tylko gdy korzystam z Biblioteki to wyskakuje mi ten błąd.
P-83954
DejaVu
» 2013-05-26 13:46:41
» Kurs SFML 2.0, C++ » Instalacja i konfiguracjaKonfiguracja SFML 2.0 (Code::Blocks) lekcja - w tym dokumencie masz opisany cały proces instalacji i konfiguracji biblioteki, ale na przykładzie SFML-a. Instalacja każdej biblioteki przebiega jednak w taki sam sposób, więc powinieneś rozwiązać swój problem stosując się do informacji zawartych we wspomnianym dokumencie.
P-83955
fers334
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-05-26 17:13:16
Nie wiem co jest ale to nic nie pomogło cały czas jest ten sam bład, mimo że robie wszystko jak wyżej opisane.
Nie wiem co jest ale wszystko działa jak nie umieszcze tego w bibliotece tylko w zwykłym projekcie a przecież wszystko robie tak jak samo wszystko w linkerze jest ustawione a mianowicie to :

Linker Setting :

- C:\Documents and Settings\Fers\Pulpit\Pliki do programow\SDL-1.2.15\lib\SDL_ttf.lib
- C:\Documents and Settings\Fers\Pulpit\Pliki do programow\SDL-1.2.15\lib\SDL_image.lib
- C:\Documents and Settings\Fers\Pulpit\Pliki do programow\SDL_mixer-1.2.12\lib\x86\SDL_mixer.lib
- C:\Documents and Settings\Fers\Pulpit\Pliki c++\Game_Object\libGame_Object.a

Other linker options :

-lmingw32 -lSDLmain -lSDL -lSDL_image -lSDL_ttf -lSDL_mixer

Search Directories :

a) Compiler :
C:\Documents and Settings\Fers\Pulpit\Pliki do programow\SDL-1.2.15\include\SDLb)

b) Linker :
C:\Documents and Settings\Fers\Pulpit\Pliki do programow\SDL-1.2.15\lib


Czy coś pominełem przecież jest tak samo jak gdy nie korzystam z biblioteki a wtedy wszystko działa.
Prosze o pomoc.
P-84001
fers334
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-05-26 17:20:11
Okey udało mi się zamykam temat.
P-84002
DejaVu
» 2013-05-26 21:09:15
Napisz dokładnie co rozwiązało Twój problem ;) inni chętnie z Twoich doświadczeń skorzystają jak będą mieli ten sam problem :P
P-84017
fers334
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-05-30 18:27:09
Problem naprawiłem w ten sposób że od nowa w ustawieniach linkera dodałem wszystkie potrzebne pliki takie jak :

libSDL.dll.a, libSDLmain.a , SDL_mixer.lib , SDL_image.lib , SDL_ttf.lib


P-84376
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona