Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

"Programowanie. Teoria i praktyka z wykorzystaniem C++", książka do nauki

Ostatnio zmodyfikowano 2013-06-04 22:36
Autor Wiadomość
Matix8741
Temat założony przez niniejszego użytkownika
"Programowanie. Teoria i praktyka z wykorzystaniem C++", książka do nauki
» 2013-06-03 15:56:35
Dopiero co ukończyłem kurs c++ na tej stronie i chciałbym kontynuować swoją naukę.Wiem, że dobra lektura może wiele pomóc, a nawet jest nie zbędna. Niedawno swoją premierę miała książka "Programowanie. Teoria i praktyka z wykorzystaniem C++". Zastanawiam się, czy dobrze byłoby ją kupić na sam początek ( link z wycinkami w pdf http://pdf.helion.pl/pcpptp/pcpptp-6.pdf). Czy może zainwestować w coś innego, co doradzacie ?
P-84711
DejaVu
» 2013-06-04 00:51:07
Na stronach 175-185 aż roi się od różnorakiego słownictwa: konstruktor, token, parser, składowe, przypadki użycia, prototyp, zestaw wymagań, specyfikacja wymagań itd.
Książka ma ponad 1000 stron, a przy tworzeniu prostego kalkulatora wprowadzona jest cała masa informacji zbędnych dla osoby początkującej. Wydaje mi się, że ciężko będzie się z takiej książki uczyć tym bardziej, że jest ona tłumaczeniem, a nie polskim dziełem. Wiele obrazków nie jest przetłumaczonych.

Najlepiej będzie, jeżeli przeczytasz sobie cały rozdział do którego wkleiłeś linka i stwierdzisz, czy wszystko w tym rozdziale było dla Ciebie jasne i zrozumiałe. To chyba będzie miarodajny test czy książka jest odpowiednia dla Ciebie :P
P-84789
Matix8741
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-06-04 22:36:48
Hmmm w sumie masz rację, tym bardziej, że to pierwsze wydanie zdecyduję się chyba na "Symfonie c++", chociaż zastanawiam się jeszcze nad  "Język C++. Szkoła programowania. Wydanie VI". Sam początek programowania umiem, a uczenie się od razu pod najnowszą "wersję" c++ jest chyba lepszym rozwiązaniem, ale z drugiej strony ona nie ucieknie, a ważne jest bym pojął jak najlepiej całą wiedzę... no nie wiem ;(
P-84888
« 1 »
  Strona 1 z 1