Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Wiedza z kursów na stronie, a praca jako programista C++

Ostatnio zmodyfikowano 2013-06-03 23:11
Autor Wiadomość
Bajt
» 2013-06-03 20:17:51
Wiesz, C++ ani żadnego innego języka programowania nie można się nauczyć, albowiem zawsze będzie coś o czym nie bedziesz wiedzieć. Języki są tworem żywym. A co do tego pytania o pracy. Sam się jakoś w temacie zbyt nie orientuje, ale mogę Ci coś poradzić: pochodzi sobie po różnych ofertach pracy dla programistów. Zobaczysz, że w większości poszukują ludzi po studiach, z dużym, ok. 5 letnim doświadczeniem.
P-84760
SeaMonster131
» 2013-06-03 20:21:33
W tym roku mam 17 lat, w C++ piszę 3,5 roku. Oceniając swoje możliwości, sam nie wiem czy do końca nadawałbym się na
zawodowego programistę C++/C czerpiącego z programowania korzyści finansowe
. Oprócz samego doświadczenia w pisaniu (w moim przypadku 4-5 lat. To nie dużo, ale też nie mało ;), trzeba mieć jakiś staż (i ewt studia) - bez tego raczej trudno znaleźć jakąkolwiek pracę.
P-84762
evanges
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-06-03 20:26:00
Jestem tu nowy i nie wiem... Można tu pisać prywatne wiadomości do użytkowników? Bo nie chcę "śmiecić forum" ;P A jeszcze chciałbym się czegoś dowiedzieć.
P-84765
pekfos
» 2013-06-03 20:26:57
Bo nie chcę "śmiecić forum" ;P
Właśnie dlatego nie ma prywatnych wiadomości.
P-84766
RazzorFlame
» 2013-06-03 20:51:28
Evanges powiem Ci tak. Programuje w c++ jakieś 4 lata. Mam 13 lat i jak wiele osób potwierdzi, jestem takim "średnio wtajemniczonym". Uczysz się całe życie, wiadomo zależy to od tego jak szybko się uczysz. To że poznasz OOP to nie znaczy że umiesz bardzo dobrze programować. Sądze że głownym elementem programowania jest wyobraźnia (chodzi o wyobrażenie sobie sposobu wykonania danego zadania) i logiczne myślenie. Wiele razy miałem tak że odpowiedź "była tuż koło mnie" ale ja nie potrafiłem logicznie pomyśleć i "sięgnąć po odpowiedź". Czasami nawet bardzo łatwe zadanie na daną chwile może ci się wydawać nie do wykonania a zrobisz sobie przerwe na jakiś czas (chodzi bardziej o czas w dziesiątkach minut lub godzinach) i wtedy dopiero zdajesz sobie sprawe że bardzo łatwo można to wykonać w taki i taki sposób ;P
P-84773
DejaVu
» 2013-06-03 23:11:45
W programowaniu nie chodzi o liczbę przeczytanych książek tylko o ilość napisanego kodu i czasu poświęconego na kodowanie. Jeden będzie siedział codziennie po 4h nad programowaniem i robił jakieś ambitne na jego możliwości projekty, a inny będzie teoretykiem zanurzonym w książkach, który koniec końców niczego nie będzie potrafił napisać. Osobiście uważam, że dla pracodawcy atrakcyjnym pracownikiem/stażystą staje się osoba, która lubi programować, programuje hobbystycznie i może pochwalić się kilkoma zrealizowanymi projektami (nawet jeżeli nie będą one dokończone). Na te 7 tys zarejestrowanych użytkowników głos na forum zabierało może ze 25%. Z tych 25% może ze 30/40 osób bym wskazał, które faktycznie interesują się programowaniem, chcą się rozwijać w tym kierunku, poświęcają sporo czasu na to i wierzę, że będą w przyszłości pracowali jako programiści (albo nawet już pracują). Tym samym skoro 2000 osób aktywnie podjęło naukę programowania C++ i zadawało pytania, a tylko 40 osób na chwilę obecną w moim przekonaniu ma szansę się nimi stać to znaczy, że istnieje jakiś dodatkowy czynnik, który powoduje tak drastyczną redukcję liczby osób, które faktycznie zostają programistami.

/edit:
Więc jeżeli dążysz do odpowiedzi zero/jedynkowej tj. tak lub nie to otrzymasz ode mnie taką samą odpowiedź na zadane pytanie jak od pekfosa tj. "NIE" :)
P-84781
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2