Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Polimorfizm i szblony w grze

Ostatnio zmodyfikowano 2013-06-10 20:48
Autor Wiadomość
DejaVu
» 2013-06-10 12:45:40
Ja bym był bardzo ostrożny z używaniem szablonów. Czasami być może i skracają nieco kod źródłowy, ale później analiza kodu opartego o szablony zazwyczaj jest uciążliwa. Osobiście polecałbym Ci rozważnie użyć dziedziczenia aniżeli używać szablonów.
P-85292
unimator
» 2013-06-10 17:59:28

Klasy pole+ pole- pole neutral mogą dziedziczyć po polu i ma sens wykorzystać w tym polimorfizm po to by dla każdego obiektu zaimplementować metody do wypisania przykładowo? Wasze komentarze są mi bardzo pomocne.
Staraj się tworzyć krótsze zdania lub pisz zrozumialej.

Jak dla mnie używanie szablonów jest trudniejsze od dziedziczenia i polimorfizmu. Również w tym przypadku ta druga opcja wydaje mi się być lepsza. Dlatego jeśli nie bardzo wiesz jak używać szablonów to wygodniej byłoby je sobie odpuścić bo szczerze - utrudnią zadanie.

Poza tym, użycie szablonów będzie możliwe tylko wtedy gdy wewnątrz klasy zmieni się typ jakiejś zmiennej. A co u Ciebie się zmienia? Jeśli wartość jakiejś zmiennej to nawet dziedziczenie nie jest potrzebne. Jeśli jakaś metoda to i owszem. Ale ciężko mi sobie wyobrazić wplątanie w to szablonów. Najlepiej wklej definicję klas pól.

BTW, kod który podałem Ci wcześniej jest "trochę" niepoprawny. Tablica wskaźników nie mogła być typu Pole skoro to szablon a nie klasa.

@down
Fakt, parametrem szablonu może być również wartość a nie typ :P
P-85307
pekfos
» 2013-06-10 18:01:48
Poza tym, użycie szablonów będzie możliwe tylko wtedy gdy wewnątrz klasy zmieni się typ jakiejś zmiennej.
Nieprawda.
P-85308
daniel0801
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-06-10 19:26:43
Muszę wykorzystać tam szblony i polimorfizm. Przepraszam za moje niezrozumiałe wypowiedzi.
Chcę widzieć czy w tym przypadku mogę senswonie wykorzystać obie techniki. Mimo że do końca nie jest to eleganckie.
P-85313
unimator
» 2013-06-10 19:38:05
Po pierwsze - czym różnią się poszczególne pola? Daj definicję klas jak możesz.
P-85315
daniel0801
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-06-10 20:48:26
Kolorem i właściwościami. Lecz każde pole będzie miało współrzędne. Narazie planuje jak to napisać.

Polimorfizm zasostuję dla pól planszy, a szblony do stworzenia klasy tablica która będzie tworzyć w zależności od potrzeb jakąś tablicę.
P-85324
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2