Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Qt] Trudne początki

Ostatnio zmodyfikowano 2013-06-29 17:41
Autor Wiadomość
Burgers
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Qt] Trudne początki
» 2013-06-29 12:40:31
Zacząłem programować w Qt Creator. Pisz sobie programiki zgodnie z tutorialami (www.youtube.com/watch?v=wUH_gu2HdQE&list=SP2D1942A4688E9D63).
1: gdy pisze jakiś najprostszy program zawsze gdy debuguje to wyskakuje mi komunikat ,Brak ustawionego debbugera, a mimo to gdy uruchamiam wszystko działa elegancko. Ptanie: Czy ma to jakiś wpływ (ten komunikat) na poprawne działanie programu?
2: W 5 lekcji tego tutorialu gdy chce utworzyć w MainWindow obiekt MyDialog (w tej funkcji co ma zareagować na wciśnięcie New Window) to przy debugowaniu wyskakują mi 2 błedy związane z konstuktorem i destruktorem klasy MyDialog.
To te błedy:
- mainwindow.obj:-1: błąd:LNK2001: unresolved external symbol "public: virtual __thiscall MyDialog::~MyDialog(void)" (??1MyDialog@@UAE@XZ)
- mainwindow.obj:-1: błąd:LNK2001: unresolved external symbol "public: __thiscall MyDialog::MyDialog(class QWidget *)" (??0MyDialog@@QAE@PAVQWidget@@@Z)
 
Robie dokładnie krok w krok z tym tutorialem i nie mam pojęcia o co chodzi... ;(
Jakby ktoś mógł poświęcić chwile dla mojego problemu byłbym wdzięczny :) Z góry dzięki :)
P-86556
sajmon
» 2013-06-29 14:14:09
2)
Tak pobieżnie obejrzałem filmik i tam on includuje nagłówek dialogu w pliku *.cpp. Spróbuj dołączyć go w pliku nagłówkowym tego głównego okna.
I wykonaj to co jest tam w komentarzy pod filmikiem.
Czyli wyczyść projekt wykonaj qmake i przebuduj projekt.
I pewnie masz wersje 5 Qt a on działał na 4.7. W Qt 5 wyodrębnili widgety i zrobili z nich osobny moduł (wcześniej były w module Gui) więc sprawdź czy wszystko się u ciebie zgadza :)
P-86557
Burgers
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-06-29 17:41:37
Dzieki wielkie :D wyczysciłem wykonałem qmake i działa pięknie:) jeszcze raz dzięki
P-86562
« 1 »
  Strona 1 z 1