Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

dziedziczenie w programie klasy z biblioteki

Ostatnio zmodyfikowano 2013-07-15 13:18
Autor Wiadomość
Monika90
» 2013-07-13 14:26:10
P-87745
roserek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-07-13 15:47:50
Ale to dalej (chyba) nie jest o=to o co mi chodzi. Ja chcę przerobić właśnie żeby nie zapisywał mi do pliku tekstowego tylko do bazy danych. W tym celu muszę nanieść zmiany w bibliotece ( przynajmniej ja to tak rozumiem ). I nie wiem jak tego dokonać ...

Bo jako tako ten kod co podałaś jest już wykorzystany w metodach tej kalsy:
C/C++
void FaceRecognizer::save( const string & filename ) const {
    FileStorage fs( filename, FileStorage::WRITE );
    if( !fs.isOpened() )
         CV_Error( CV_StsError, "File can't be opened for writing!" );
   
    this->save( fs );
    fs.release();
}

void FaceRecognizer::load( const string & filename ) {
    FileStorage fs( filename, FileStorage::READ );
    if( !fs.isOpened() )
         CV_Error( CV_StsError, "File can't be opened for writing!" );
   
    this->load( fs );
    fs.release();
}

I chcę to zmienić. Mój problem polega na tym że nie wiem jak mogę nanieść zmiany w bibliotece. A jeszcze dokładniej jak przekompilować bibliotekę aby zadziałały zmiany.
P-87753
pekfos
» 2013-07-13 15:52:34
Biorąc to na logikę: FileStorage::MEMORY oznacza zapis do pamięci, a jak masz w pamięci blok z danymi, to możesz go zapisać gdzie tylko chcesz. Nawet masz podany przykład..

I chcę to zmienić.
Po co? Można to zrobić bez tego.

A jeszcze dokładniej jak przekompilować bibliotekę aby zadziałały zmiany.
Skompiluj zmodyfikowaną wersję biblioteki? Jeśli masz takie pytania i problemy, nie ruszaj biblioteki. Jeśli z powodu tych zmian będziesz miał kiedyś problemy z programem, nikt nie będzie w stanie Ci pomóc..
P-87754
roserek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-07-13 16:01:36
No właśnie. Może to jest mega głupie i banalne. Ale jak się kompiluje bibliotekę aby nanieść zmiany .... bo nanoszę zmiany w jednym z plików *.cpp, których jest sporo. I jak mam teraz to ustrojstwo przekompilować ??
P-87755
pekfos
» 2013-07-13 16:09:06
Tak samo jak się kompiluje bibliotekę bez robienia zmian. Musisz użyć odpowiedniego narzędzia (make, jakieś IDE, itp). Z pewnością są w internecie informacje na ten temat. [LINK]

..ale dlaczego po prostu nie napiszesz, na przykład, funkcji opakowującej kod, do którego dostałeś link? Jeśli można się objeść bez modyfikacji biblioteki, to po co ją modyfikować?
P-87756
roserek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-07-13 16:41:32
Dobra dzięki wielkie, już czaję :D
P-87758
roserek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-07-14 16:16:56
To jeszcze raz ja, sory jeśli jestem upierdliwy :) Postanowiłem jednak spróbować napisać swoją klasę, te funkcje które dostałem od was nie działają tak jak bym tego oczekiwał. Najprościej chyba będzie jeśli napiszę własną klasę w bibliotece. Nie chcę nic zmieniać tylko dopisać osobną klasę. I pytanie jest jak mam przebudować bibliotekę aby zawierała moje poprawki. Wiem że w internecie jest dużo wątków na podobny temat, jadnak one odnoszą się głównie do robienie własnej biblioteki, próbowalem już w podobny sposób robić ale bezskutecznie. Więc jeśli ktoś będzie tak dobry i wyrazie tyle cierpliwości do mnie to prosiłbym o jakąś radę :)
P-87849
pekfos
» 2013-07-14 18:34:58
Najprościej chyba będzie jeśli napiszę własną klasę w bibliotece.
Najprościej by było, jakbyś przestał ciągnąć temat modyfikowania biblioteki. Skoro podany kod nie działa tak, jak chcesz, to może byś sprecyzował? Chciałeś zapis do pamięci, a ten kod właśnie to robi..
P-87853
1 « 2 » 3
Poprzednia strona Strona 2 z 3 Następna strona