Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++] Biblioteka do łączenia się z http

Ostatnio zmodyfikowano 2013-07-15 23:08
Autor Wiadomość
uKreskowane
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C++] Biblioteka do łączenia się z http
» 2013-07-14 22:29:35
Z racji tego, że jest to mój pierwszy post na forum chciałbym się serdecznie przywitać :)
Mam nadzieję, że pozwolicie mi zostać na dłużej.

Po tych krótkich, ale jakże treściwych przywitaniach przejdźmy do właściwej treści tematu :)
Poszukuję biblioteki dzięki, której będę mógł połączyć się z HTTP. Oto co program miałby robić:
- Wczytać wpisane dane w oknie dialogowym i zapisać je do zmiennych
- nawiązać połączenie z pewną stroną i wpisać do niej wcześniej podane dane, po czym wysłać formularz (auto logowanie na stronę)
- przejść pod odpowiednią podstronę i wpisać do niej dane, po czym je wysłać
- pobrać do zmiennej pewnego div-a, sprawdzić jego treść i ewentualnie wykonać instrukcje warunkową (w której jedną z możliwości będzie ponowne połączenie się z podstroną i wysłanie formularza)
- zakończyć program jeżeli pętla została zakończona
Ilość powtórzeń (pętli) byłaby podawana w oknie programu.
O ile z wprowadzeniem danych problemów bym nie miał (tak mi się przynajmniej wydaje) to do połączenia z http i wysłania zmienionego formularza przydałaby się osobna biblioteka. I moje pytanie - jaka ta biblioteka? :)
P-87873
DejaVu
» 2013-07-14 23:29:36
Jeżeli strona nie używa Javascripta to pierwszym lepszym przykładem jest biblioteka curl:
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:
Z javascriptem sprawa wygląda dużo gorzej i w sumie nie wiem czego można by było użyć. Może Chromium Embedded, ale to już jest droga dla zawodowców:
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:
P-87874
Mrovqa
» 2013-07-14 23:53:24
SFML udostępnia całkiem proste API: prosty tutorial + dokumentacja (patrz po przeczytaniu tutoriala)
P-87877
uKreskowane
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-07-15 13:35:27
Strona wykorzystuje js.
Niestety, ale do zawodowców jeszcze się nie zaliczam. Wcześniej bawiłem się jedynie w webmastering (html, css, php, js + jQuery).
Napisałem program działający na tej zasadzie w AutoIt3 z wykorzystaniem ff.au3 jednak działa on tylko przy otwartym firefoxie.
Spróbuję z API od SFML.
P-87932
DejaVu
» 2013-07-15 13:43:54
API SFML-a Ci nie pomoże jeżeli używany jest Javascript.
P-87934
uKreskowane
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-07-15 15:40:34
Nie wiem czy to coś zmienia, ale strona może funkcjonować bez js. Odpowiada on tam tylko za kwestie wizualne, a strona bazuje głównie na PHP
P-87969
DejaVu
» 2013-07-15 15:43:02
@up: mylisz się. Strona może być nafaszerowana Ajaxem i wówczas treść jest pobierana w tle i takiej treści nie odczytasz curlem.

/edit:
No chyba, że powołujesz się na swój konkretny przypadek, to wówczas możesz sobie pobrać po prostu plik za pomocą curl-a czy innej biblioteki.
P-87970
Mrovqa
» 2013-07-15 23:08:30
Jeżeli zależy Ci na JS to można posłużyć się jakimś silnikiem. Osobiście nie wiem, jak wygląda obsługa czegoś takiego, bowiem nie miałem z tym styczności, jednakże tutaj (gdzieś koło połowy artykułu w tabelce) możesz znaleźć informacje z jakich silników korzystają popularniejsze przeglądarki.
P-87995
« 1 »
  Strona 1 z 1