Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[SFML 2.0] Testowy program z kursu SFML - błąd podczas uruchomienia

Ostatnio zmodyfikowano 2013-08-03 13:23
Autor Wiadomość
qewrty
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[SFML 2.0] Testowy program z kursu SFML - błąd podczas uruchomienia
» 2013-08-02 23:30:04
Witam,
Zainstalowałem SFML 2.0, skonfigurowałem projekt wg. kursu, i spróbowałem uruchomić testowy program z kursu. Niestety kompilacja przebiegała tak, że build log wyświetlił to:

Checking for existence: D:\Moje dokumenty\Antek\C++\Programy\CodeBlocks\sfmlproba\bin\Debug\sfmlproba.exe
Executing: "D:\Moje dokumenty\Antek\C++\Programy\CodeBlocks\sfmlproba\bin\Debug\sfmlproba.exe"  (in D:\Moje dokumenty\Antek\C++\Programy\CodeBlocks\sfmlproba\.)

i pokazało się okienko "Wystąpił problem z aplikacją sfmlproba.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty." i opcja wysłania raportu o błędach do Microsoft'u. Dodam, że po kliknięciu "Nie wysyłaj" log dodał jeszcze to:

Process terminated with status -1073741819 (1 minutes, 13 seconds)


Sprawdzałem, ale całą konfigurację mam jak w kursie. Nawet wersję Code::Blocks oraz SFML mam taką samą jak w kursie, więc też raczej nie w tym problem.

Już wcześniej miałem kłopoty z tym programie, ale wtedy błędy były w miarę łatwe do zrozumienia. Teraz jestem w kropce, bo log mi nic nie mówi.


Z góry dziękuję za pomoc

/edit: Wiem, że to bardzo głupie i śmieszne pytanie, ale jestem nowy na forum, i nie mogę tego znaleźć. Jak się odpowiada na post? :)
P-89335
MrPoxipol
» 2013-08-02 23:31:25
Na pewno używasz kompilatora dostarczonego z Code::Blocks i pobrałeś paczkę SJLJ?

/edit: A i podaj jeszcze pełne logi.
Pełne logi w Code::Blocks

Jak się odpowiada na post?
U samego dołu jest odnośnik 'Napisz nową wiadomość' :)
P-89336
qewrty
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-08-02 23:47:38
Ok, włączyłem pełne logi, ale dalej to samo. To co wtedy cytowałem, pokazywało się w zakładce "bulid log" i dalej efekty są te same. Co do wersji, to Code::Blocks pobrałem z kursu, a SFML z jego strony, wersję SJLJ 32 bit
P-89343
MrPoxipol
» 2013-08-02 23:48:34
Grzebałeś kiedyś w ustawieniach Code::Blocks (głównie Kompilatora) ?
P-89344
qewrty
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-08-02 23:52:35
Raczej nie. Właściwie po instalacji tylko w ustawieniach kompilatora, zakładka "Toolchain executables" dałem Auto-detect, żeby znalazł MinGW. Poza tym chyba nic poważnego nie robiłem, bo zainstalowałem go dzisiaj chcąc nauczyć się SFML (wcześniej działałem na Dev'ie :) ).

/edit: Właśnie sprawdziłem, i nie działa mi program "Hello world!", który działał mi po zainstalowaniu samego Code::Blocks. Teraz dzieje się to samo, co w przypadku testowanego SFML.
P-89347
DejaVu
» 2013-08-03 00:01:34
Co do wersji, to Code::Blocks pobrałem z kursu, a SFML z jego strony, wersję SJLJ 32 bit

Kurs C++ ma Code::Blocks w wersji 10.05, natomiast paczki na stronie SFML-a są dostosowane do nowszego kompilatora, który jest dostarczany wraz z Code::Blocks 12 - być może tu jest problem.

Poza tym... po co ja się produkuję... http://cpp0x.pl/kursy​/Kurs-SFML-2-0-C++​/Instalacja-i-konfiguracja​/Test-dzialania-biblioteki-SFM​L-2-0​/462
P-89349
qewrty
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-08-03 00:04:36
No ale ściągnąłem wersję 2.0, to ona też się zmieniła od czasu napisania kursu i już nie pasuje do C::B 10.05?

/edit: Po koniec lekcji o konfigurowaniu pod C::B jest napisane:
"Pakiet instalacyjny biblioteki SFML dla tej wersji kompilatora nosił nazwę: GCC 4.7 TDM (SJLJ) - 32 bits."
Taki właśnie ściągnąłem, więc chyba powinien działać z C::B 10.05, który ściągnąłem z kursu.
P-89351
DejaVu
» 2013-08-03 00:07:43
Gdy Code::Blocks był w wersji 10.05 to SFML był w wersji 2.0 RC.
Od czasu Code::Blocks w wersji 12 to SFML jest w wersji 2.0, a nawet pojawiła się ponoć wersja 2.1.

Korzystając z gotowych paczek musisz zadbać o to, aby używać tego samego kompilatora, którym kompilowane były biblioteki. Kompilując biblioteki ze źródeł możesz używać czego Ci się podoba (ale tu trzeba wiedzieć jak się biblioteki kompiluje i poświęcić ogromne ilości czasu na ich konfigurację).
P-89352
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona