Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Biblioteka do tworzenia GUI w C++

Ostatnio zmodyfikowano 2013-08-23 01:24
Autor Wiadomość
DzieckoBezZycia
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Biblioteka do tworzenia GUI w C++
» 2013-08-10 19:28:14
Siema!
Od pewnego czasu zastanawiam się w czym tworzy się profesjonalne (albo pół-profesjonalne) programy okienkowe? Pisanie w WinApi wszystkich przycisków po kolei itp. zajmuje dużo czasu, więć chciałem się zapytam w czym profesjonaliści piszą gui pod swoje programy. Czy korzystają w tylu czegoś takiego jak Visual czy wogóle inaczej?
P-89923
MrPoxipol
» 2013-08-10 21:19:52
Zazwyczaj używa się programów do rozstawiania kontrolek, etc. Tak jak w GTK+ jest od tego program Glade, a dla WinAPI też chyba jest możliwość takiego tworzenia.
P-89933
SeaMonster131
» 2013-08-10 21:22:00
Do aplikacji okienkowych polecam C#, zbliżony do C++ czy Javy, a ma dużo wbudowanych już narzędzi ;)
P-89934
abdi
» 2013-08-10 21:23:15
w winapi chyba nie ma.
w visualu jest aplikacja RAD do tworzenia gui w mfc, ale z tego co wiem to i tak tylko w wersji professional.
P-89935
DzieckoBezZycia
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-08-11 14:26:49
Wyprobowalem dzisiaj Visual C++.

Niby fajnie, ale trudno mi to troche ogarnac, szczegolnie, ze wszesniej tworzylem aplikacje glownie konsolowe (wlasciwie jeszcze Allegro i WinApi(ktory nawet on wydaje mi sie jasniejszy)). Zrobilem program, ale nie moge tego jakos zbytnio porownac do tego co wczesniej robilem. Niby jest to C++, ale kod generuje sie praktycznie sam. ;/ To tak jak porownac tworzenie gier od zera do robienia w jakims programie do tego (RPG Maker np.). Chcialem sie was zapytac czy to napewno dobre, zeby tak bylo. Robiliscie kiedys cos w Visual'u albo w czyms podobnym? SeaMonster131, wiem ze masz calkiem duze doswiadczenie: w czym Ty robisz aplikacje okienkowe? Moze rzeczywiscie sprawdzic C# i stosowac do okienkowych, a C++ do konsolowych/WinApi/gry/itp.?

EDIT: Albo Visual'a do okienkowych tylko ;p (w sumie na jedno by wyszlo)

Co myslicie?
P-89989
SeaMonster131
» 2013-08-11 15:53:09
Robiliscie kiedys cos w Visual'u albo w czyms podobnym? SeaMonster131, wiem ze masz calkiem duze doswiadczenie: w czym Ty robisz aplikacje okienkowe? Moze rzeczywiscie sprawdzic C# i stosowac do okienkowych, a C++ do konsolowych/WinApi/gry/itp.?
Jak już wyżej wspomniałem, aplikacje okienkowe polecam robić w C#. Jeżeli posiadasz Win 7 / 8 możesz ściągnąć Visual Studio Express 2012 dla Windows Desktop / 8. Wtedy wybierasz język C# i projekt Windows Forms. Co do samego C#, to jest stosunkowo łatwy, gdy ktoś zna C++. Dodatkowo posiada wiele wbudowanych już funkcji, a sam wygląd programu robimy w wizualnym edytorze.
P-90009
DejaVu
» 2013-08-22 14:16:05
W C++ używa się: MFC (Visual Studio - Express nie ma MFC), Qt (cross platform), GTK+ (cross platform). WinAPI jest jak wspomniałeś zbyt niskopoziomowe, aby szybko wytwarzać w tym aplikację. MFC jest całkiem fajne, ale wymaga posiadania Visual Studio i... zrozumienie podstaw jest stosunkowo trudne i czasochłonne. Qt-a wszyscy znają, ale cena licencji jest kosmiczna jeżeli chce się linkować biblioteki statycznie, GTK+ ma chyba licencję LGPL więc też jesteś skazany na DLL-ki obok exe. Najtańszym rozwiązaniem kompercyjnym, aby mieć zapewnioną kompilację statyczną bibliotek jest MFC.
P-90754
MrPoxipol
» 2013-08-22 14:23:36
@up
Trzymanie grona dll'ek koło programu to nie jest żaden problem. Wiele komercyjnych programów tak nawet ma :P
Przykład: EASEUS Partition Master - pisany w GTK, posiada swoją płatną wersję.
Do tego GTK jest bardzo proste.
P-90755
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona