Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++, WinAPI] Symulacja klawiatury na aktywnym obcym oknie w polach edit

Ostatnio zmodyfikowano 2013-09-30 16:33
Autor Wiadomość
rosomak79
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C++, WinAPI] Symulacja klawiatury na aktywnym obcym oknie w polach edit
» 2013-09-29 23:04:34
Jak w tytule ;D
Po kilku latach rozstania z C++ (tęskniłem bardzo) postanowiłem wrócić i natrafiłem na taki problem:
Mój program musi udawać klawiaturę i podrzucać do aktywnego okna takie informacje jak by było to wciskane klawisze na klawiaturze. Import prostych danych do pewnego programu którego autor nie przewidział opcji importu wszystko trzeba wpisywać ręcznie a wszystko tak naprawdę jest w arkuszu więc wpadłem na pomysł by wpisał to mój program. Na chwilę obecną udało mi się przechwycić aktywne okno (GetForegroundWindow) i wysłać w programie testowym informacje do niego WM_KEYDOWN i WM_KEYUP. I tu komunikacja działa bez zarzutów między dwoma moimi programami niestety podejrzewam że przy użyciu klawiatury dzieje się coś jeszcze (może jeszcze jakiś komunikat albo kilka) bo gdy na na topie jest np. notatnik nic się do niego nie wpisuje, a właśnie na tej zasadzie ma to działać. Jakieś pomysły będę wdzięczny.

No dobra po z debugowaniu problemu wychodzi mi na to że jest tam jeszcze jeden komunikat między down a up o kodzie 258. I przy wysłaniu wszystkich 3 program wypisuje moje bzdury na aktywnych oknach - fajnie ;D Z tym że muszę jeszcze sprawdzić czy będą działały tab i enter i powinno działać fajnie.
Dzięki za pomoc ;)
P-92898
xevuel
» 2013-09-30 16:33:48
Co prawda temat został rozwiązany, ale nie padło słowo-klucz, którym jest WM_CHAR. Zamykam ponownie.
P-92913
« 1 »
  Strona 1 z 1