Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[JavaScript] localStorage a Internet Explorer

Ostatnio zmodyfikowano 2013-10-26 18:14
Autor Wiadomość
anonim
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[JavaScript] localStorage a Internet Explorer
» 2013-10-26 15:15:18
Cześć
Piszę ostatnio pewną stronę i zauważyłem, że nie działa mi pod ie10. Po zlokalizowaniu błędu okazało się, że jest nim localStorage. Uruchomiłem przykład mający na celu sprawdzenie samego localStorage (ze strony w3schools):
<!DOCTYPE html>
<html>
<body>

<div id="result"></div>
<script>
if(typeof(Storage)!=="undefined")
  {
  alert("asd");
  localStorage.lastname="Smith";
  document.getElementById("result").innerHTML="Last name: " + localStorage.lastname;
  alert("jee");
  }
else
  {
  document.getElementById("result").innerHTML="Sorry, your browser does not support web storage...";
  }
</script>

</body>
</html>
Oczywiście w FF i Chrome działa bez zarzutu, ale w ie10 (mimo że ie podobno od wersji 8 wspiera localStorage) nie działa - alert("jee") nie jest wyświetlany
Normalnie odpuściłbym sobie ie, ale niestety teraz nie mogę
P-94608
xevuel
» 2013-10-26 16:37:23
U mnie działa. http://jsfiddle.net/erRqX/

Podaj adres strony na której to testujesz. Może na subdomenie cba.pl? Reklamy które się tam wyświetlają, lubią robić różne dziwne rzeczy...
P-94609
anonim
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-10-26 16:42:33
Testowałem to u mnie na komputerze i bardzo mnie speszyły internety explorery 10
Czy testowanie na komputerze może być błędem?
P-94610
xevuel
» 2013-10-26 17:10:29
Generalnie prawie nigdy nie ma to znaczenia, jednak tutaj jest inaczej. IE 9 nie obsługuje localStorage dla plików lokalnych. Widocznie w wersji 10 dalej tego nie poprawili. Rozwiązania:
  • Wykup hosting lub skorzystaj z jakiegoś darmowego
  • Pobierz sobie jakiś serwer (np. Apache) i skonfiguruj go, aby działał na localhoście
P-94611
anonim
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-10-26 17:45:03
Dzięki
Co do serwera, to czy może to być WAMP serwer (kolega polecał), czy jakiś inny?
P-94613
xevuel
» 2013-10-26 18:14:50
Jeden problem = jeden temat.

Nie używałem nigdy WAMP'a, ale z tego co się orientuję to powinien być w porządku. Najlepiej będzie, gdy o szczegóły spytasz się tego kolegi, który Ci to polecił.
P-94615
« 1 »
  Strona 1 z 1