Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Zapis obrazu z PictureBox do pliku

Ostatnio zmodyfikowano 2013-11-05 18:01
Autor Wiadomość
koliber
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-10-31 07:56:30
Widzę że niektórzy tutejsi "eksperci" potrzebują większej pomocy z programowania niż ja. Może już skończmy tą dygresję na temat uroków tego języka, czekam na jakieś propozycje rozwiązania problemu.
P-94914
akwes
» 2013-10-31 11:28:42

Udało mi sie stworzyc taki kod:


Kod niemal w całości jest skopiowany ze strony msdn.microsoft.com, gdzie jest zapisany pod nazwą C++.


Widzę że niektórzy tutejsi "eksperci" potrzebują większej pomocy z programowania niż ja.

Kłamstwa, kpiny i liczysz na pomoc? Kod jest w C++/CLI i to nie ulega żadnej wątpliwości, jeżeli sądzisz inaczej to oznacza, że bredzisz bez sensu zwłaszcza w kontekście ostatniego przypadku .

A teraz co do meritum. Poczytaj o klasach, których "używasz" w kodzie, który podałeś i zobacz jak one działają. Tam znajdziesz odpowiedź na wszystko (w przeciwieństwie do pracy w trybie kopiuj-wklej).
P-94931
koliber
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-10-31 13:24:02
Czy C++/CLI nie jest oparty na C++?? Więc ci co twierdzą że to kod C sharp Twoim zdaniem mają rację? Więc kogo nazywasz kłamcą? Kto tu z kogo kpi kolego? Czytałem o tych klasach, zmieniłem w kodzie tyle, ile potrafiłem, nie działa. Skoro sam mam znaleźć odpowiedź na wszystko to po co i dla kogo te forum?
P-94939
akwes
» 2013-10-31 16:10:05

Czy C++/CLI nie jest oparty na C++?? Więc ci co twierdzą że to kod C sharp Twoim zdaniem mają rację?
Jedna osoba, która nie ma żadnej rangi. Ty zacząłeś wywód od obrażania osób z rangą eksperta.


Kto tu z kogo kpi kolego?
Nie jesteśmy kolegami.


Czytałem o tych klasach, zmieniłem w kodzie tyle, ile potrafiłem, nie działa.
I gdzie ten kod? Jeżeli to ten opublikowany na forum to znaczy, że niespecjalnie się do tego przyłożyłeś, żeby się dowiedzieć co nie działa albo gdzie będzie zapisany obrazek, albo czy kod w ogóle jest wykonywany.


Skoro sam mam znaleźć odpowiedź na wszystko to po co i dla kogo te forum?
Żeby Cię nakierować. Nikt tutaj nie robi gotowców, bo masz zrozumieć problem i więcej go nie popełnić a nie uczyć się na pamięć gotowych rozwiązań. Sprawdź czy kod odpowiedzialny za zapis się wykonuje i jeżeli tak to gdzie zapisuje obrazek.
P-94954
koliber
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-10-31 16:43:41
Czy Monika90 nie jest ekspertem? Wg niej to też nie jest C++.

Już w 3 poście napisałem że właśnie zapis nie działa. Zapis stworzony w ten sposób też nie działa:

this->PictureBox1->Image->Save( "C\\test.bmp" );

Pojawia się taki błąd: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.
P-94955
maly
» 2013-10-31 17:27:21
Sprawdż czy wogóle masz coś w Image.
P-94956
akwes
» 2013-10-31 17:27:32

Czy Monika90 nie jest ekspertem? Wg niej to też nie jest C++.
Bo to NIE JEST C++. Ile razy trzeba Ci powtarzać? Jest bardzo dużo różnic między C++ a C++/CLI.


że właśnie zapis nie działa.
A ja Ci napisałem, żebyś sprawdził CO nie działa. Bo samo "nie działa" nic nam nie mówi. Nie mówi nam to o tym czy dobrze masz ustawione ścieżki i nie szukasz obrazka w złym miejscu, czy kod się nie kompiluje, czy kod rzuca błąd wykonania, czy kod odpowiedzialny za zapis się w ogóle wykonuje.


Pojawia się taki błąd: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.
Najwyraźniej nawet nie tworzysz tego obrazka, ale tego bez całego kodu nie da się stwierdzić.
P-94957
koliber
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-10-31 20:33:27
To wytłumacz dlaczego wszędzie na stronach msdn microsoft ten język widnieje pod nazwą C++? O C++/CLI nie ma nawet wzmianki.
P-94981
1 « 2 » 3
Poprzednia strona Strona 2 z 3 Następna strona