Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Skopiowanie całego tekstu do schowka C++/CLI

Ostatnio zmodyfikowano 2009-08-07 13:38
Autor Wiadomość
skirki
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Skopiowanie całego tekstu do schowka C++/CLI
» 2009-08-07 08:37:37
Witam mam następujący problem, pisze program w VS 2008 który pobiera bity z pliku i zapisuje je w text boxie. chciałbym mieć możliwość za pomocą przycisku skopiowanie całego tekstu do schowki (CTRL+C) i nie potrafie sobie z tym poradzić, myślałem żeby wykorzystać biblioteke System.Windows.Input Namespace a z niej KeyEventArgs Class i wywołać jakąś metode input crtl+c odwołującą się do textboxu, ale nic przydatnego mi nie moge znaleźć.
Byłbym wdzięczny za każdą nawet małą podpowiedz
P-9169
DejaVu
» 2009-08-07 12:24:52
Jeśli chodzi o obsługę schowka to:
OpenClipboard()
EmptyClipboard()
SetClipboardData()
CloseClipboard()

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms649051(VS.85).aspx
Pod tym linkiem masz również przykład wykorzystania (link do przykładu).

Podpięcie się pod akcję CTRL+C... to zależy już od tego jak masz zbudowaną aplikację. Potrafisz przechwycić wciśnięcie jakiego kolwiek klawisza? Jeśli tak to nie powinieneś mieć większych problemów z obsługą skrótu CTRL+C.
P-9177
skirki
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-08-07 12:30:43
potrafie wychwytywać klawisze w taki klasyczny C plusowy sposób za pomocą dyrektyw cin.get(), cin.peek(), cin.putback() ale jak próbowałem ich urzywać w VS to program się kompilował ale podczas ich użycia wszystko sie wykrzaczało i tak sobie myslałem ze może jest cos zastępczego (bo programuje w VS od 2 tygodni i doświadczenia jeszcze nie mam żadnego)
P-9178
DejaVu
» 2009-08-07 12:36:07
TextBox => aplikacja okienkowa
cin => aplikacja konsolowa

Jeśli masz kolejkę komunikatów we własnej aplikacji to tam możesz przechwytywać wciskane klawisze. Musisz wygooglać jednak jak się nazywa komunikat, który przychodzi do kolejki gdy zostanie wciśnięty klawisz. Polecam zerknąć w kursy WinAPI.
P-9179
Patzick
» 2009-08-09 03:40:28
skirki już chyba znalazł rozwiązanie, bądź nie :P ale zamykam. Jak coś to możesz otworzyć ;)
P-9238
manfred
» 2009-08-07 13:38:57
A teraz skończ ten swój jakże zabawny OT, przecież gość wyraźnie pisze, że chodzi o C++/CLI i Windows Forms, gdzie ty tam widzisz WinAPI?
@temat: Rozwiązanie (na które wpadłem po dwóch sekundach patrzenia na listę metod textboksa):
C/C++
textBox->SelectAll();
textBox->Copy();

@admin: Twój własny regulamin, III.1 :
Użytkownik ma prawo do swobodnej wypowiedzi na forum tak długo, jak jest jego wypowiedź związana z tematem.
plus V.2 :
Administrator ma prawo blokować użytkowników nieprzestrzegających regulaminu.
To co, dasz samemu sobie bana :P ? Według II, administrator <należy do> użytkownik. I co teraz z tym wacem, hm? :D
P-19157
« 1 »
  Strona 1 z 1